Cennik przeprowadzki

Czeka Cię przeprowadzka? Przewiezienie dobytku z miejsca na miejsce to nie lada wyzwanie. Rzeczy osobiste, szafy, łóżka, fotele, kanapy, lustra… Zadajesz sobie pytanie jak to zrobić, aby wszystko dotarło do nowego domu lub mieszkania w jednym kawałku? Sprawdź, ile kosztuje przeprowadzka, jeśli zechcesz powierzyć ją profesjonalistom. Dowiedz się też, jak dobrze ją zaplanować. Czasem warto rozważyć dołożenie kilku złotych i być spokojnym o swój dobytek.

Spis treści

Przeprowadzka cena w 2023 roku

Koszt wynajęcia samochodu z kierowcą do przeprowadzki w obrębie jednego miasta wynosi średnio 130-165 zł/h. Wynajęcie dodatkowo tragarzy kosztuje ok. 35-55 zł za osobę za godzinę. Natomiast za wyjazd samochodu poza granice miasta trzeba doliczyć ok. 2,80-3,60 zł/km.

Jak zorganizować przeprowadzkę?

W pierwszej kolejności należy ustalić termin oraz sposób przetransportowania wszystkich przedmiotów. Zdecyduj także, czy zamierzasz przewieźć cały dobytek z pomocą firmy transportowej, czy samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się na pomoc firmy zewnętrznej koniecznie ustal z przedstawicielem:

  • miejsce odbioru dobytku oraz adres miejsca docelowego,
  • wielkość i ilość przewożonych przedmiotów,
  • zakres usług (transport, pakowanie, wnoszenie),
  • zapotrzebowanie na materiały do pakowania
  • dodatkowe wymogi, utrudnienia i oczekiwania.

Przy pakowaniu rzeczy zwróć szczególną uwagę na:

  • Meble – niektóre będzie trzeba rozkręcić, aby zmieściły się w drzwiach czy na schodach.  Koniecznie zabezpiecz też ostre krawędzie za pomocą styropianu, kartonu lub folii bąbelkowej.
  • Urządzenia RTV i AGD najlepiej umieścić w oryginalnych opakowaniach. Można je też owinąć folią lub styropianem i włożyć do dopasowanych pudeł.
  • Szkło i porcelana – owijamy papierem i ciasno umieszczamy w pudełkach wypełniając wszystkie luki. 
  • Ubrania i pościel można włożyć w worki próżniowe.
  • Książki dobrze pakować w mniejsze kartony, aby można je łatwo przenieść. Można je dodatkowo owinąć papierem lub związać sznurkiem w paczki po kilka sztuk.

FAQ

Ile kosztuje transport z wniesieniem?

Transport z wniesieniem kosztuje średnio 170-250 zł w zależności od regionu oraz ilości przedmiotów do przewiezienia i pięter do pokonania.

Ile kosztuje przeprowadzka busem?

Wynajęcie busa z kierowcą do przeprowadzki kosztuje średnio 130-165 zł za godzinę. Dodatkowo za pomoc osób z wnoszeniem trzeba doliczyć 35-55 zł za osobę za godzinę.

Ile kosztuje przeprowadzka w Krakowie?

Koszt wynajęcia samochodu z kierowcą i jednego tragarza w Krakowie wynosi średnio 170-190 zł za godzinę. Każdy kolejny tragarz to koszt ok. 40 zł za godzinę. 

Czy da się zarobić na przeprowadzkach?

W obliczu rosnącego zapotrzebowania na usługi transportowe podczas przeprowadzek przychody firm transportowych mogą wynosić od 8000 zł wzwyż. Oczywiście przychody te zależą od regiony, rodzaju świadczonych usług i ilości samochodów, którymi dysponujemy.

Jak tanio przewieźć meble?

Szukając firmy transportowej warto korzystać z porównywarek, które umożliwiają wybór usługi dopasowanej do naszych potrzeb w konkurencyjnej cenie.