Cennik montażu toalety WC

W każdej łazience znajduje się toaleta. Szeroki wybór rozwiązań sprawia, że z łatwością dopasujemy jej typ do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Jeśli planujesz remont łazienki, sprawdź, ile kosztuje montaż toalety WC niezależnie od jej rodzaju. Prawidłowe założenie tego elementu zapewni swobodne użytkowanie i spokój na lata. Pozwoli także zabezpieczyć inne elementy łazienki przed zniszczeniem lub zalaniem.

Spis treści

Montaż toalety WC cena w 2023 roku

Montaż tradycyjnej toalety WC kosztuje średnio 110-180 zł. Za założenie zestawu podtynkowego zapłacimy ok. 130-200 zł. W tym przypadku należy doliczyć jeszcze koszt zabudowy oraz podwieszenia miski, który może wynieść średnio 160-300 zł w zależności od zakresu prac.

Rodzaje toalet WC

Wybierając sedes należy zwrócić uwagę na sposób jego podłączenia, rodzaj mechanizmu spłukującego czy sam sposób spłukiwania. Dostępne są miski z kołnierzem oraz bardziej higieniczne rozwiązania bezkołnierzowe. W niektórych zestawach są też od razu pasujące do miski deski sedesowe. Zasadniczo na rynku dostępne są trzy rodzaje sedesów:

  • Kompaktowy – zestaw składający się z sedesu i spłuczki. Rozwiązanie najchętniej wybierane, trwałe, łatwe w montażu i stosunkowo tanie.
  • Podwieszany – sedes montowany jest do specjalnego stelaża zabudowanego w ścianie. Taki zestaw jest bardzo estetyczny i łatwy w utrzymaniu czystości, zajmuje stosunkowo mało miejsca i posiada bardzo trwałe mechanizmy spłukujące.
  • Sedes z dolnopłukiem lub górnopłukiem – sprzedawany osobno, umożliwia zamontowanie wybranej plastikowej spłuczki w pewnej odległości. Mało estetyczny, ale najtańszy.

FAQ

Ile kosztuje montaż stelaża WC?

Za montaż stelaża do zabudowy podtynkowej zapłacimy średnio 130-200 zł. Cena nie uwzględnia podwieszenia miski sedesowej – ok. 60 zł oraz wykonania zabudowy, która może kosztować 100-240 zł. 

Ile za montaż WC kompakt?

Montaż kompaktowej toalety kosztuje średnio 110-180 zł. Koszt dobrej jakości WC kompaktowego mieści się zwykle w granicach 200-1100 zł.

Ile kosztuje demontaż i montaż sedesu?

Demontaż starego sedesu kosztuje średnio 130-180 zł. Za zamontowanie nowego zapłacimy 110-180 zł w przypadku toalet kompaktowych oraz 290-500 zł za zestaw podtynkowy wraz z zabudową.

Ile kosztuje złożenie szafki łazienkowej?

Złożenie szafki łazienkowej kosztuje średnio 60-70 zł w przypadku szafek pod umywalkę oraz ok. 100-120 zł w przypadku szafek łazienkowych wolnostojących.

Ile kosztuje biały montaż geberitu?

Za montaż geberitu zapłacimy ok. 190-2600 zł. Do tego należy doliczyć koszt zabudowy, który może wynieść ok. 100-240 zł.

Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej 2023?

Montaż kabiny prysznicowej kosztuje średnio 340-410 zł w zależności od regionu Polski. Dodatkowo za montaż baterii prysznicowej zapłacimy ok. 260-350 zł.

Co to jest biały montaż?

Biały montaż to założenie wszystkich elementów doprowadzających wodę, takich jak krany i baterie. Ponadto w zakres białego montażu wchodzi zainstalowanie wanien, brodzików, sedesów, bidetów, umywalek i wszystkich innych elementów ceramicznych.