Cennik rolet wewnętrznych – zalety, porady, ceny

Rolety wewnętrzne to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba osób urządzających domy lub mieszkania. Stanowią one doskonały sposób na ochronę wnętrza przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, co jest szczególnie przydatne w upalnym, letnim czasie. Rolety wewnętrzne stanowią doskonałą i atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych zasłon i firan. Ile kosztują rolety wewnętrzne?

Spis treści

Rolety wewnętrzne cena 2023

 Chcąc kupić rolety wewnętrzne trzeba przygotować się na wydatek rzędu od 80 do 110 zł za sztukę. Oznacza to, że za rolety do mieszkania z sześcioma oknami zapłacimy ogólnie 480 – 660 zł.

Jakie są zalety rolet wewnętrznych?

Rolety wewnętrzne są rozwiązaniem nie tylko praktycznym, ale również bardzo wygodnym.  Optycznie powiększają one wnętrze i nie zajmują tyle miejsca co standardowe firanki i zasłony, pozostawiając więcej dostępnej przestrzeni dla innych elementów wyposażenia.

Oto główne zalety rolet wewnętrznych:

  • łatwość czyszczenia – aby utrzymać rolety wewnętrzne w dobrym stanie, wystarczy regularnie przecierać je mokrą szmatką
  • zmniejszenie efektu nasłonecznienia – co pozwala nie tylko na obniżenie temperatury panującej we wnętrzach, ale również ich zaciemnienie,  sprzyjające komfortowi nocnego  wypoczynku.
  • niska cena – najprostsze modele rolet wewnętrznych można kupić już za kilkadziesiąt złotych za sztukę
  • łatwy montaż – zainstalowanie rolet wewnętrznych na oknach fachowcowi nie zajmuje więcej niż zaledwie kilkanaście minut.
  • ograniczenie hałasu – rolety wewnętrzne w pewnym stopniu ograniczają natężenie dźwięków dochodzących do pomieszczenia, co ma znaczenie zwłaszcza w głośnych lokalizacjach.

FAQ

Jakie rolety na plastikowe okna?

 Na plastikowym oknach doskonale sprawdzają się rolety wewnętrzne tkaninowe, rzymskie, plisowane czy też dzień – noc. Na rynku dostępne są także modele rolet przeznaczone do okien dachowych.

Co to są rolety bezinwazyjne?

Są to rolety, które montuje się wyłącznie na ruchomej części okna. W celu ich montażu nie trzeba wykonywać żadnych otworów. Roletę montuje się przy pomocy kleju bądź też dołączonych do zestawu haczyków.

Co to jest montaż inwazyjny rolet?

Rolety zamontowane sposób inwazyjny przymocowane są bezpiecznie i na stałe. To nawiercony we framudze okna otwór mocno przytrzymuje roletę w miejscu.

Jakie rolety na okna nieotwierane?

Do okien nieotwieranych szczególnie poleca się rolety o montażu bezinwazyjnym. Jednym z najlepszych rozwiązań są rolety dzień – noc, które montuje się do okna przy pomocy specjalnych haczyków.

Jakie rolety na okna łukowe?

 W przypadku  okien łukowych najlepiej sprawdzają się rolety plisowane. Przed złożeniem zamówienia trzeba dokładnie jednak zmierzyć okno, by zamówić idealnie dopasowaną do niego roletę.