Cennik malowania grzejników oraz kaloryferów żeliwnych

Malowanie grzejników oraz kaloryferów żeliwnych, to coraz bardziej popularna praktyka, wśród osób remontujących swoje wnętrza. Wciąż sprawnie działające elementy ogrzewania, nie wymagające wymiany, można odświeżyć, aby dostosować je do nowej aranżacji i stylu naszych pomieszczeń. Malowanie grzejników, w przeciwieństwie do ich wymiany, nie jest skomplikowane ani bardzo czasochłonne. Ile kosztuje malowanie grzejników oraz kaloryferów żeliwnych?

Spis treści

Malowanie grzejników oraz kaloryferów żeliwnych cena w 2023

Osoba decydująca się, na usługę malowania grzejników oraz kaloryferów żeliwnych, musi liczyć się z kosztami na poziomie 18,2-28,7 zł/żebro. Cena ta, dotyczy robocizny za usługę malowania grzejników i kaloryferów żeliwnych, mających do 60 cm wysokości. Za usługę malowania grzejnika o szerokości 8 żeber, zapłacimy kwotę rzędu 145,6-229,6 zł.

Jakie są rodzaje grzejników i kaloryferów?

Decydując się na odświeżenie swojego grzejnika lub kaloryfera, powinniśmy poznać ich podstawowe rodzaje oraz charakterystykę, tak by móc wybrać właściwe rozwiązanie.

  • grzejniki członowe żeliwne – kiedyś najczęściej stosowane, składają się z żeberek. Są to grzejniki wolno nagrzewające się, ale długo utrzymujące ciepło. Cechuje je bardzo wysoka trwałość i odporność na korozję.
  • grzejniki członowe aluminiowe – podobne konstrukcją do grzejników żeliwnych, natomiast wykonane w dużej mierze z aluminium. Są bardziej nowoczesne i szybciej się nagrzewają. Ponadto są lekkie i łatwe w czyszczeniu.
  • grzejniki stalowe – nowoczesne grzejniki stalowe, szybko się nagrzewają i są lekkie. Dzięki swojej estetyce służą głównie jako grzejniki łazienkowe lub ozdobne grzejniki pokojowe.
  • grzejniki konwektorowe – składają się z części osłonowej i aluminiowego lub miedzianego ożebrowania. Grzejniki te są lekkie, małe i szybko się nagrzewają.

FAQ

Ile kosztuje malowanie grzejników żeberkowych?

Podejmując decyzję, o malowaniu grzejników żeberkowych z pomocą fachowca, powinniśmy liczyć się z wydatkiem w przedziale 18,2-28,7 zł/żebro. Jest to koszt robocizny, za usługę malowania grzejników do 60 cm wysokości. 

Jak odnowić stary żeliwny kaloryfer?

Odnawiając stary żeliwny kaloryfer, powinniśmy oczyścić go z brudu i starej farby, a następnie pomalować wybraną wcześniej dedykowaną farbą. W tym celu możemy również skorzystać z fachowej pomocy, aby mieć pewność dobrej jakości i trwałości wykonania.

Jaka farba do grzejników żeliwnych?

Malowanie grzejników żeliwnych, powinno zostać wykonane przy pomocy przeznaczonej, do takich celów farby. Należy pamiętać, że farba taka powinna być odporna na działania wysokiej temperatury i wilgoci, aby nie powstawały pęknięcia.

Jak odnowić zardzewiały grzejnik?

Chcąc odnowić zardzewiały grzejnik, przede wszystkim powinniśmy pozbyć się rdzy, starej farby i zanieczyszczeń. W tym celu należy użyć papieru ściernego o dużej grubości i metalowej szczotki. Czynności te możemy wykonać sami lub zatrudnić w tym celu profesjonalistę.