Cennik spawania bram

Bramy wjazdowe to nieodłączna część wielu inwestycji i projektów. Ze względu na swoją charakterystykę, występują różne ich rodzaje, lecz wszystkie mają to samo zastosowanie. Konstrukcja bram, ze względu na ich przeznaczenie, składa się często wielu złożonych elementów, łączonych ze sobą metodą spawania. Jest to ważny proces w czasie produkcji bram i zapewnia on solidność i trwałość produktów w użytkowaniu. Ile kosztuje spawanie bram?

Spis treści

Spawanie bram cena w 2023

Zlecając profesjonaliście, usługę spawania standardowej bramy dwuskrzydłowej, trzeba liczyć się z kosztem rzędu 792-1134 zł/szt. Cena ta, dotyczy usługi spawania bramy dwuskrzydłowej, o normalnym stopniu skomplikowania.

Jakie są rodzaje bram?

Wybierając odpowiednią bramę wjazdową do naszego projektu, powinniśmy znać charakterystykę jej poszczególnych rodzajów.

Przesuwne:

  • samonośna – konstrukcja bramy samonośnej, sprawia unosi się ona kilka centymetrów nad podłożem podczas otwierania. Takie rozwiązanie możliwe jest, dzięki zastosowaniu zastosowaniu przeciwwagi na końcu bramy, w celu wyrównania ciężaru bramy.
  • szynowa – brama poruszająca się po szynie, zamontowanej w fundamencie. Rozwiązanie zdecydowanie tańsze niż brama samonośna, lecz mniej praktyczne. Zanieczyszczenia, dostające się do szyny oraz trudne warunki pogodowe, mogą utrudniać korzystanie z takiej bramy.

Rozwierne:

  • jednoskrzydłowe – rozwiązanie takie, stosowane najczęściej w przypadku długich i wąskich wjazdów. Brama jednoskrzydłowa ma długość maksymalnie 3 m, ze względu ciężar i rozmiar.
  • dwuskrzydłowe – brama składająca się z dwóch otwieranych skrzydeł, umożliwia zastosowanie szerokiego wjazdu przy stosunkowo, małej powierzchni rozwierania skrzydeł

FAQ

Ile kosztuje spawanie bramy?

Spawanie bramy, to usługa za którą fachowcy, otrzymują wynagrodzenie w przedziale 792-1134 zł/szt. Jest to cena samej robocizny. Taką kwotę, za usługę spawania bramy, zapłacimy w przypadku standardowego projektu z jedną bramą wjazdową dwuskrzydłową.

Ile policzyć za spawanie migomatem?

Usługa spawania metodą MIG-MAG w Polsce, wykonywana przez profesjonalistę, to koszt rzędu 24-38 zł za godzinę pracy. Zarobki spawacza, pracującego na pełen etat, mieszczą się w przedziale 3800-6000 zł netto.

Ile kosztuje godzina spawania?

Wynagrodzenie za godzinę spawania, w przypadku metody MMA to kwoty rzędu co najmniej 27-34 zł netto. W przypadku spawania metodą MIG-MAG, wynagrodzenie zależnie od doświadczenie wynosi 24-38zł netto. W przypadku metody TIG, godzina spawania to kwoty na poziomie 28-46 zł netto.

Ile godzin dziennie może pracować spawacz?

Spawacze zatrudnieni na pełen etat, nie mają dodatkowych ograniczeń związanych z czasem pracy. Tydzień pracy standardowo wynosi 40 godzin, nie wliczając w to ewentualnych nadgodzin.

Czy spawanie jest trudne?

Spawanie to czynność, która przede wszystkim wymaga wiedzy, praktyki i zadbania o bezpieczeństwo. Z tego powodu wszelkich umiejętności, należy nabywać na specjalnych kursach, przygotowujących do wykonywania spawania.