Cennik spawania stali czarnej

Stal czarna, jest jednym częściej wykorzystywanych materiałów w różnego rodzaju konstrukcjach stalowych. Dzięki temu, że w jej skład wchodzi również węgiel, cechuję ją duża wytrzymałość, a ze względu na cenę, materiał ten jest chętnie wybierany przez wielu kupujących. Dodatkowa ochrona w postaci cynkowania, chroni ten materiał przed korozją. Elementy konstrukcji, wykorzystujących stal czarną, łączone są metodą spawania, tak aby zapewnić im możliwie największą trwałość. Ile kosztuje spawanie stali czarnej?

Spis treści

Spawanie stali czarnej cena w 2023

Zlecenie usługi spawania stali czarnej, wykonane musi być przez profesjonalistę, którego koszt, to kwota na poziomie 2,2-3,6 zł/cm spawu, w przypadku materiału o małej grubości. Za wykonanie spawu na takim materiale, o łącznej długości 50 cm, zapłacimy kwotę w granicach 110-180 zł.

Jakie jest zastosowanie stali czarnej?

Przed podjęciem decyzji o zakupie tego materiału, powinniśmy znać najważniejsze zastosowania, stali czarnej.

  • profile zamknięte – stosowane najczęściej jako elementy budowy różnego rodzaju hal i magazynów. Profile te, wykorzystuje się również jako części do ogrodzeń i balustrad.
  • blachy – ze stali czarnej robi się blachy, które służą w późniejszym etapie do produkcji elementów maszyn, samochodów, mostów, kontenerów transportowych i pokryć dachowych.
  • pręty – w głównej mierze wykorzystywane do zbrojenia elementów budynków.
  • rury – ze stali czarnej wykonuje się różne rodzaje rur, służących głównie w instalacjach hydraulicznych i ciepłowniczych.
  • inne – stal czarną wykorzystuje się również do produkcji mniejszych elementów, niezbędnych na wielu etapach budowy i należą do nich; kątowniki, teowniki, ceowniki, płaskowniki oraz śruby i nakrętki

FAQ

Jakie spawanie jest najmocniejsze?

Wybierając rodzaj spawania, pod kątem wytrzymałości otrzymywanych połączeń materiału, powinniśmy użyć metody spawania łukowego elektrodą otuloną. Spawanie metodą MMA, daje możliwość stworzenia bardzo trwałego połączenia materiału przy jednocześnie szybkiej realizacji.

Ile zarabia młody spawacz?

Osoby będące na początku kariery spawacza, które nie posiadają dużego doświadczenia mogą liczyć na zarobki na poziomie 3000-3500 zł brutto. Warto zaznaczyć, że już po 3 latach pracy, osoby te, mogą liczyć na wyższe zarobki, w postaci 3500-4500 zł brutto.

Jaka jest najłatwiejsza metoda spawania?

Doświadczony spawacz, wykonuje solidne projekty, bez względu na metodę jaką się posługuje. W przypadku osób mniej doświadczonych lub całkowicie początkujących, najłatwiejszą metodą spawania do nauki będzie metoda TIG lub spawanie gazowe, które nie wymagają od spawacza specjalnych umiejętności.

Jakie są rodzaje spawów?

Spawy, to łączenia elementów powstające na skutek ich spawania. W branży występuje podstawowy podział na ich rodzaje i należą do niego spoiny: pachwinowe, czołowe, grzbietowe, brzeżne i otworowe.

Co można spawać żeby zarobić?

Spawacze, po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji i nabyciu doświadczenie, najwięcej zarabiają na usługach spawania pod wodą lub na spawaniu elementów ogrodzeń czy mebli.