Cennik demontażu ościeżnicy – ceny, porady

Osoby chętne do wymiany drzwi na nowe muszą pamiętać o umiejętnym usunięciu starej ościeżnicy. Niewłaściwie przeprowadzone prace mogą być przyczyną powstania w ścianie ubytków, z którymi ciężko sobie poradzić. Dlatego najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o demontaż ościeżnicy, jest zatrudnienie specjalisty. Ile kosztuje demontaż ościeżnicy?

Spis treści

Demontaż ościeżnicy cena 2023

 Koszt demontażu ościeżnicy drzwiowej mieści się w przedziale 98 -135 zł/szt. Chcąc zdemontować pięć ościeżnic, trzeba się przygotować na wydatek rzędu 490 – 675 zł

Jakie są rodzaje ościeżnicy?

Ościeżnice są niezbędnym elementem, zarówno jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Służą do osadzania drzwi, zazwyczaj w trakcie remontu. Aby móc wybrać właściwy model ościeżnic, dobrze wiedzieć, jakie są ich rodzaje. 

Ościeżnice stałe są przydatne w sytuacji, kiedy drzwi do osadzenia posiadają standardową grubość. Stałe ościeżnice sprawdzają się także w przypadku idealnie równych ścian. Podstawową cechą ościeżnic stałych, jak sama nazwa wskazuje, jest ich z góry określony wymiar bez możliwości regulacji. 

Ościeżnice regulowane są alternatywą dla ościeżnic stałych. Z ich stosowania wynika wiele korzyści, jednak charakteryzują się one nieco wyższą ceną. Specjalna konstrukcja umożliwia regulowanie ich w określonym przez producenta zakresie.

FAQ

Jak rozebrać metalową ościeżnicę?

Usuwanie ościeżnicy wykonanej z metalu zawsze rozpoczyna się od nacinania jej w kilku miejscach. Następnie trzeba odciąć kotwy mocujące bądź też wykuć je z muru. Dopiero teraz można bezpiecznie usunąć ościeżnicę.

Co zrobić, kiedy metalowa ościeżnica zakotwiona jest w ścianie?

Taką ościeżnicę rzeczywiście dość trudno jest usunąć, a wykuwanie jej może grozić uszkodzeniem ściany. O wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wycięcie ościeżnicy przy wykorzystaniu szlifierki kątowej z odpowiednią tarczą.

Jak zamaskować stare futryny?

Aby nadać starym futrynom nowy wygląd, można pomalować je odpowiednią farbą, co jest prostym i tanim rozwiązaniem. Warto pamiętać, by przed przystąpieniem do malowania powierzchnię ościeżnicy oczyścić i odtłuścić.

Czy można założyć nowe drzwi na starą futrynę?

Jeśli stara futryna jest wciąż w dobrym stanie, to nic nie stoi na przeszkodzie. Ważne, by bardzo dokładnie zmierzyć starą ościeżnicę, aby móc idealnie dopasować do niej nowe drzwi.

Czy nowe drzwi pasują do starych metalowych futryn?

Na większości starych futryn bez żadnego problemu da się zamontować nowe drzwi, o ile rozstaw zawiasów się zgadza. Przed złożeniem zamówienia warto jednak ocenić czy futryna pozostaje w dobrej kondycji i nie uniemożliwia montażu drzwi.