Cennik demontażu drzwi wewnętrznych i drzwi zewnętrznych – ceny, porady

Zarówno drzwi wewnętrzne, jak i drzwi wewnętrzne są bardzo ważnymi elementami, jeśli chodzi o wyposażenie domów i mieszkań. Ciężko wyobrazić sobie bez nich codzienne funkcjonowanie, a dodatkowo zapewniają one domownikom prywatność i bezpieczeństwo. W przypadku wymiany drzwi wewnętrznych i zewnętrznych na nowe konieczny jest demontaż starych. Ile kosztuje demontaż drzwi wewnętrznych i drzwi zewnętrznych?

Demontaż drzwi wewnętrznych i drzwi zewnętrznych cena w 2023

Chcąc zlecić demontaż drzwi wewnętrznych i drzwi zewnętrznych trzeba przygotować się na wydatek mieszczący się w przedziale 120 – 165 zł/szt. Może zdarzyć się, że koszt demontażu wzrośnie, jeśli okaże się on szczególnie skomplikowany.

Jakie są rodzaje drzwi wewnętrznych i zewnętrznych?

Chcąc przeprowadzić demontaż drzwi wewnętrznych i zewnętrznych warto wiedzieć, jakie są ich rodzaje, choćby po to, by móc zaplanować, jakie drzwi staną w ich miejscu.

Drzwi wewnętrzne dzielą się na:

  • drzwi rozwieralne
  • drzwi składane
  • drzwi harmonijkowe
  • drzwi przesuwne

Z kolei drzwi zewnętrzne mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów i dzielą się na:

  • drzwi zewnętrzne drewniane
  • drzwi zewnętrzne stalowe
  • drzwi zewnętrzne aluminiowe
  • drzwi zewnętrzne z PVC
  • drzwi zewnętrzne z włókna szklanego

FAQ

Jak usunąć metalową futrynę?

Przy wymianie drzwi warto rozważyć również wymianę ościeżnic. Jeśli wykonane są z metalu, przecina się je w kilku miejscach – także tuż nad posadzką. Następnie należy odciąć przyspawane do nich kotwy. Gdy powstały otwór jest gotowy, można włożyć do niego nową framugę z drzwiami.

Ile kosztuje usunięcie futryny?

Cena usunięcia futryny przez specjalistę to koszt 105 – 155 zł.

Co zrobić ze starymi drzwiami?

W ostatnich czasach bardzo wiele osób decyduje się na renowację starych drzwi, otrzymując w ten sposób unikalny i jedyny w swoim rodzaju element wystroju wnętrza. Można także zdecydować się na ich sprzedaż.

Jak zasłonić stare drzwi?

Ciekawym rozwiązaniem na dekorację starych drzwi jest ich oklejenie fototapetą. Nie tylko powiększy ona optycznie wnętrze, ale również doda starym drzwiom interesującego charakteru. Hitem obecnego sezonu są drzwi w abstrakcyjne wzory, pejzaże czy też kompozycje geometryczne.

Jak długo czeka się na drzwi?

Przystępując do demontażu starych drzwi wewnętrznych i zewnętrznych warto pamiętać o tym, że na nowe drzwi zazwyczaj trzeba nieco poczekać. Czas oczekiwania wynosi czasem nawet kilka tygodni.

Ile powinny mieć drzwi wejściowe?

Przy demontażu drzwi wejściowych warto zastanowić się, jaką szerokość powinny mieć nowe drzwi. Otóż, obowiązujące przepisy prawa określają, że drzwi wejściowe do domu powinny mieć szerokość co najmniej 90 cm i wysokość 2 m. Jeśli drzwi są dwuskrzydłowe, ich skrzydło główne powinno mieć minimum 90 cm szerokości.