Cennik półek z płyt gipsowych – zalety, porady, ceny

Płyty kartonowo-gipsowe są doskonałym materiałem, jeśli chodzi o różnego rodzaju prace remontowe i wykończeniowe w domu. Nie wszyscy wiedzą, że można wykonać z nich efektowne i dekoracyjne półki, które staną się ozdobą każdego pomieszczenia. Półki ścienne z regipsów doskonale wyglądają zarówno w łazience, jak i salonie czy też kuchni. Warto więc wiedzieć, ile kosztują półki z płyt gipsowych.

Spis treści

Półki z płyt gipsowych cena w 2023

Chcąc zlecić wykonanie półek z płyt gipsowych fachowcowi trzeba przygotować się na wydatek rzędu 77, 50-113,55 zł/m². Cena może różnić się w zależności od regionu kraju i nie uwzględnia kosztu zakupu materiałów.

Jakie są zalety półek z płyt gipsowych?

Wykonanie półek z płyt gipsowych nie jest trudnym zadaniem, jednak może być dość czasochłonne. Efekt końcowy prac jest jednak bardzo zadowalający. Oto główne zalety półek z płyt gipsowych:

  •  regips jest materiałem, który zapewnia ogromne możliwości aranżacyjne. Półkom można nadać dowolny kształt i wygląd.
  •  półki z płyt gipsowych można perfekcyjnie wkomponować w otaczającą przestrzeń i optymalnie ją wykorzystać.
  •  wykonanie półek z płyt gipsowych jest stosunkowo tanie, zwłaszcza w porównaniu z kupnem gotowych regałów.
  •  półkę wykonaną z płyty gipsowej można bardzo łatwo i efektownie oświetlić przy pomocy taśm LED, gwarantujących wyjątkowo dekoracyjny efekt.

FAQ

Jakie profile do półki z karton gipsu?

Jeśli chodzi o wykonanie półki z karton gipsu, doskonale sprawdzą się profile U50 i C50. Koniecznie trzeba zaopatrzyć się także w blachowkręty i kołki rozporowe. Przydać się mogą także taśmy akustyczne i narożnikowe.

Czym pomalować półki z płyty gipsowej?

Aby półki z płyty gipsowej łatwo można było utrzymać w czystości, najlepiej pomalować je farbą odporną na zmywanie i szorowanie. Wybór tego typu preparatów jest na rynku bardzo szeroki.

Czy profile można łączyć?

Tak, trzeba jednak zastosować specjalne łączniki mechaniczne. Warto pamiętać o tym, by całkowita długość zakładu nie była mniejsza niż dziesięciokrotność wysokości profilu.

Czy płyty gipsowo-kartonowe trzeba gruntować przed szpachlowaniem?

Chcąc szpachlować półki wykonane z płyt GK koniecznie trzeba zaopatrzyć się w specjalny grunt.

Czy kłaść gładź na płyty gk?

Na półki z płyt gipsowych warto położyć gładź w celu zakrycia miejsc łączenia płyt, wypełnienia ubytków i pęknięć, a także miejsc po mocowaniach i wkrętach. Wysokiej jakości gładź sprawia, że gotowa półka jest bardzo estetyczna i pozbawiona niedoskonałości.

Czy półki z płyt gipsowych można wykonać samodzielnie?

Wykonanie półki z płyty gipsowej jest zadaniem dość czasochłonnym i wymagającym precyzji. Dlatego warto skorzystać z pomocy fachowca, który dysponuje wiedzą, doświadczeniem i odpowiednimi narzędziami.