Cennik sufitu podwieszanego jednopoziomowego – porady, rodzaje, ceny

Osoby przeprowadzające remont mieszkania coraz częściej decydują się na montaż sufitu podwieszanego jednopoziomowego. Jest on bardzo dekoracyjnym rozwiązaniem, które gwarantuje praktycznie nieskończone możliwości aranżacyjne. Podwieszane sufity sprawdzają się w pomieszczeniach różnego typu – zarówno kuchniach, jak i pokojach dziennych. Ile kosztuje sufit podwieszany jednopoziomowy?

Sufit podwieszany jednopoziomowy cena w 2023

Zlecając fachowcowi wykonanie podwieszanego sufitu jednopoziomowego trzeba przygotować się na wydatek rzędu 123 – 145 zł/m². Trzeba pamiętać o tym, że sufit w nietypowym kształcie będzie kosztować nas nieco więcej, bo aż 162 – 200 zł/m². Wykonanie sufitu jednopoziomowego w pomieszczeniu o metrażu 25 m2 będzie nas kosztowało  od 3000 – 3600 zł

Jakie są rodzaje sufitów podwieszanych?

Osoby zdecydowane na montaż podwieszanego sufitu powinny wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne jego rodzaje.

  •  sufit z płyt gipsowych – jest łatwy w wykonaniu i trwały. Do jego montażu potrzebne są płyty gipsowo-kartonowe, stelaże z aluminium oraz uchwyty.
  •  sufit podwieszany kasetonowy – jest to najprostszy pod względem konstrukcji model sufitu podwieszanego. Jego ogromną zaletą jest duża łatwość demontażu.
  •  sufit podwieszany panelowy – wykonuje się go poprzez umieszczenie w odpowiednich profilach paneli wykonanych z twardego PCV.
  •  sufit podwieszany napinany – to bardzo nowoczesny system sufitowy, który zastosowanie znajduje najczęściej w pomieszczeniach o dużych rozmiarach.

FAQ

Kiedy sufit jednopoziomowy?

Sufit na stelażu jednopoziomowy montuje się w pomieszczeniach, które nie są większe niż 4 x 4 m. To prosta wersja sufitu, która sprawdza się w podłużnych, niewielkich pomieszczeniach.

Kiedy warto zrobić sufit podwieszany?

Sufit podwieszany warto zrobić w sytuacji, kiedy występuje potrzeba wyciszenia mieszkania. W takiej sytuacji zamiast tradycyjnych płyt gipsowo-kartonowych stosuje się specjalne płyty dźwiękochłonne, a konstrukcję sufitu dodatkowo wygłusza przy pomocy izolacji akustycznej.

Czy warto robić sufit podwieszany?

Sufit podwieszany wyjątkowo dekoracyjnie wygląda w wysokich pomieszczeniach, gdzie stanowi wyjątkową ozdobę przestrzeni. Wykonanie sufitu podwieszanego pozwala również na wyciszenie pomieszczenia i zaoszczędzenie na jego ogrzewaniu.

Jakie obciążenie wytrzyma sufit podwieszany?

W przypadku sufitów podwieszanych ich obciążenie technologiczne nie powinno przekraczać 7 kg/m². Warto o tym pamiętać planując rozmieszczenie oświetlenia.

Czy warto zrobić podwieszany sufit w łazience?

Montaż sufitu podwieszanego w łazience pozwala na zastosowanie nowoczesnego oświetlenia LED i dowolne rozmieszczenie źródeł światła według własnego uznania.