Cennik szafy na wymiar

Chcąc w idealny sposób zagospodarować dostępne miejsce w domu warto zastanowić się nad zakupem szaf na wymiar. Jest to wyższy koszt niż w przypadku szaf dostępnych w sieciówkach, a nawet sklepach meblowych, nie mniej zainwestowanie w szafy na wymiar pozwala nam bardzo dobrze wypełnić dostępną przestrzeń. Ile kosztuje szafa na wymiar? 

Spis treści

Szafa na wymiar cena w 2023

W przypadku zakupu szafy dwuskrzydłowej z laminatu musimy zapłacić ok. 2400 – 2700 zł brutto. Jeśli natomiast na jednych z drzwi szafy ma się pojawić lustro wówczas cena wyniesie ok. 2500 – 3000 zł.

Jeśli zdecydujemy się na zakup szafy trzyskrzydłowej musimy się liczyć z tym, że ceny wzrosną. I tak szafa z laminatu wyniesie ok. 3400 – 3700 zł, za szafę z lustrem zapłacimy ok. 3600 – 4200 zł. 

W zależności od firmy w cenie szaf może być zawarta również cena dodatkowych usług: pomiar, projekt oraz montaż. 

Od czego zależy cena szafy na wymiar?

O wysokości ceny za szafę na wymiar decyduje kilka kwestii: 

  • Wielkość – to kluczowy element, który decyduje o wysokości ceny za szafę, ponieważ najczęściej są one wyceniane za metr. Im większa szafa tym więcej zapłacimy.
  • Materiał – jeśli zdecydujemy się na meble z wysokiej jakości drewna musimy liczyć się z wyższymi kosztami niż w przypadku mebli np. z płyty pilśniowej lub wiórowej.
  • Wyposażenie wnętrza – decydując się na dodatkowe ułatwienia w naszej szafie z automatu wzrośnie jej finalny koszt. W standardzie w skład szafy wchodzą podstawowe półki, drążki wysuwne szuflady. W naszej szafie możemy mieć dodatkowe oświetlenie, inny układ półek, innego typu wysuwane elementy. 
  • Sposób otwierania szafy – zazwyczaj otwieramy ‘skrzydła’ szafy, albo przesuwamy drzwi na specjalnych szynach. I to jakość tych ostatnich może wpłynąć na ostateczną cenę.
  • Ozdoby – to jak ostatecznie będzie wyglądać nasza szafa na zewnątrz również wpływa na jej finalną cenę. Możemy zdecydować o tym, czy na drzwiach będzie umieszczone lustro, a może zdecydujemy się na efektowny frez. 

FAQ

Czy można przenieść szafę na wymiar?

Niestety nie jest to możliwe, ponieważ została ona wykonana i dopasowana do konktetnej przestrzeni i automatycznie nie będzie pasować idealnie do innej. 

Co to jest płyta lakierowana?

Płyta lakierowana, to nic innego jak płyta drewnopodobna wykończona lakierem, który nadaje jej estetyczny wygląd ale też ochronną powłokę, która może służyć nam przez wiele lat. 

Ile trwa montaż szafy przesuwnej?

Zazwyczaj montaż trwa 7 dni roboczych, w nadzwyczajnych sytuacjach może być to krócej, albo dłużej. Czas pracy monterów jest uzależniony przede wszystkim od wielkości pomieszczenia, w którym ma zostać zamontowana szafa oraz od stopnia skomplikowania projektu (dodatkowe elementy etc.). 

Z jakiej płyty drzwi do szafy przesuwnej?

Najtańszym materiałem będzie płyta meblowa laminowana o grubości 18 mm. Ten produkt jest najpopularniejszym materiałem nie tylko przez swoją cenę, daje nam szeroki wybór kolorów i dekorów. 

Dlaczego szafa się chwieje?

Powodów może być kilka, najprawdopodobniej poluzowała się tylna ściana w korpusie.