Cennik cięcia laserem stali czarnej

Współcześnie, jednym z najbardziej powszechnych materiałów budowlanych jest stal, a szczególnym zainteresowaniem na rynku, cieszy się stal czarna (węglowa). Istotnym procesem, w trakcie powstawania produktów ze stali czarnej, jest jej cięcie, wykonywane najczęściej za pomocą lasera. Metoda ta, charakteryzuje się wysoką precyzją i szybkością wykonania, nawet w przypadku wyjątkowo zróżnicowanych kształtów produktu. Ile kosztuje cięcie laserem stali czarnej?

Spis treści

Cięcie laserem stali czarnej cena w 2023

Za usługę cięcia, stali czarnej o grubości 1 mm, zapłacimy 1,3-2,6 zł/mb. Cięcie materiału o grubości 2 mm, kosztuje 2,3-3,8 zł/mb. W przypadku stali czarnej o grubości 3 mm, będzie to 4,3-5,3 zł/mb. Za cięcie materiału o grubości 5 mm zapłacimy 6,3-8,3 zł/mb.

Wady i zalety cięcia laserem stali czarnej?

Decydując się na cięcie laserem stali czarnej, powinniśmy znać główne zalety i wady takiego rozwiązania:

Zalety:

  • podstawową zaletą cięcia laserem stali czarnej, jest możliwość zaprojektowania i wycięcia dowolnie wybranego kształtu, bez żadnych ograniczeń.
  • cięcie laserem stali czarnej, to proces bardzo powtarzalny i stwarza możliwości cięcia wielu identycznych elementów w krótkim czasie.
  • cięcie laserem stali czarnej, to bardzo precyzyjna i szybka usługa, o wysokiej jakości wykonania, m.in. krawędzi, które po cięciu, są idealnie gładkie i nie wymagają dodatkowej obróbki.

Wady:

  • do wad laserowego cięcia stali czarnej, z pewnością można zaliczyć maksymalną grubość stali czarnej, jaką można ciąć, wynoszącą około 25 mm.
  • bez wątpienie wadą laserowego cięcia stali czarnej jest utrudniona możliwość samodzielnego cięcia materiału. Wiąże się to, z wysokimi kosztami zakupu oraz utrzymania specjalistycznych maszyn. Ponadto, do obsługi takich takich urządzeń, wymagane jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji. 

FAQ

Ile kosztuje cięcie stali laserem?

Chcąc skorzystać z usługi cięcia laserem stali czarnej o grubości 1mm, powinniśmy liczyć się z kosztem rzędu 1,3-2,6 zł/mb. W przypadku cięcia laserem stali nierdzewnej, o tej samej grubości, koszty będą dużo wyższe i wyniosą 4,1-6,3 zł/mb.

Ile kosztuje cięcie blachy laserem?

Usługa cięcia blachy ze stali czarnej o grubości 1 mm laserem, to koszt w granicach 1,3-2,6 zł/mb. Za cięcie blachy o grubości 1 mm ze stali nierdzewnej, zapłacimy kwotę na poziomie 4,1-6,3 zł/mb.

Czym ciąć blachę miedzianą?

Cięcie blachy, można wykonywać metodami ręcznymi np. nożycami do blachy lub elektronarzędziami takimi jak rozdzierak, umożliwiający wycięcie dokładnych kształtów. W sytuacji, gdy chcemy wykonać cięcie większych lub bardziej skomplikowanych materiałów, najlepszych rozwiązaniem, będzie cięcie laserowe wykonane za pomocą specjalistycznych maszyn.

Na czym polega cięcie plazmowe?

Cięcie plazmowe, wykorzystywane jest do cięcia różnego rodzaju metali, za pomocą łuku plazmowego. Wykonanie cięcia, możliwe jest dzięki topnieniu materiału, na skutek temperatury wytwarzanej pomiędzy nim, a elektrodą.