Cennik posadzki 3D – rodzaje posadzek, ceny

Posadzki 3D pozwalają osiągnąć nietuzinkowy efekt wystroju wnętrza. Ich oryginalny wygląd może być idealnym dopełnieniem nowoczesnych lub klasycznych wnętrz. Coraz częściej wykorzystuje się je nie tylko w łazienkach, ale też w salonach czy sypialniach. Trójwymiarowe podłogi stają się coraz popularniejsze, a zróżnicowanie materiałów, z których można je wykonać, wzrasta z roku na rok. Sprawdź ile kosztuje posadzka 3D i jaki efekt można dzięki niej osiągnąć.

Spis treści

Posadzka 3D cena w 2023 roku

Cena posadzki 3D wynosi ok. 350-680 zł/m2 w zależności rodzaju żywicy. Do tego należy doliczyć koszt jej wykonania mieszczący się zwykle w granicach 100-300 zł/m2. Dodatkowo trzeba uwzględnić materiały dekoracyjne, które już w niewielkich pomieszczeniach mogą kosztować kilkaset złotych.

Rodzaje posadzek 3D

Posadzki 3D mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Wybór będzie miał wpływ nie tylko na cenę, ale także na efekt końcowy. Ze względu na rodzaj materiału wyróżniamy posadzki:

  • Żywiczne epoksydowe – odporne na ścieranie i środki chemiczne, dobra przyczepność, łatwe w czyszczeniu, możliwość tworzenia kolorowych wzorów, mogą być satynowe, matowe lub błyszczące.
  • Żywiczne poliuretanowe – bardzo wytrzymałe, odporne na ścieranie i chemikalia, mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz. 
  • Szklane – wykonane z płytek lub paneli szklanych, najczęściej w łazienkach, tańsze od żywicy, możliwość dowolnego nadruku.
  • Z płytek ceramicznych – kafelki z gotowym nadrukiem 3D, do zastosowania w łazienkach i toaletach, tańsze od żywicy, bez możliwości personalizacji.

W zależności od miejsca przeznaczenia i efektu jaki chcemy osiągnąć posadzki 3D wykonane z żywicy dzielimy na:

  • Cienkowarstwowe o grubości do 1 mm, nanoszone na posadzkę betonową za pomocą wałka, niezbyt trwałe, nie polecane do kuchni, łazienek oraz salonów.
  • Grubowarstwowe o grubości 2-5 mm, wylewane na podobnej zasadzie co beton i pokrywane lakierami, dają efekt tafli szkła, sprawdzą się w kuchni, jadalni, czy salonie, jednak w przedpokoju czy korytarzu mogą szybko ulec zniszczeniu. 
  • Grubowarstwowe szpachlowe o grubości 4-25 mm, wysypywane i rozcierane na podłodze, trwałe i odporne na uszkodzenia, sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, szczególnie tam, gdzie jest duży ruch, często ozdabiana zatopionym w niej piaskiem.

FAQ

Ile kosztuje podłoga w 3D?

Położenie podłogi 3D wraz z wszystkimi niezbędnymi materiałami może kosztować 300-700 zł/m2 w zależności od jakości żywicy i rodzaju użytych materiałów dekoracyjnych.

Ile kosztuje metr podłogi z żywicy?

Ceny podłogi z żywicy epoksydowej zaczynają się od 180 zł/m2, natomiast posadzki z żywicy poliuretanowej kosztują ok. 280-350 zł/m2.

Jak zrobić podłogę 3D?

Aby uzyskać efekt 3D należy w bezbarwnej lub kolorowej żywicy umieścić elementy dekoracyjne. Może to być barwiony piasek, muszelki o różnych kształtach, a także wybrane zdjęcie.

Ile kosztuje m2 żywicy epoksydowej?

Za żywicę epoksydową zapłacimy średnio 150-200 zł/m2.Dokładna cena zależy od regionu Polski oraz jakości samej żywicy.