Cennik układania mozaiki – rodzaje, ceny, porady

Mozaika jest bardzo efektownym sposobem na wykończenie ścian w mieszkaniu. Zachwyca bogactwem barw i wzorów, przyciągając na siebie uwagę. Mozaika na ścianę może być wykonana z najróżniejszych materiałów, co pozwala na dopasowanie jej do potrzeb konkretnego pomieszczenia. Ile kosztuje układanie mozaiki?

Spis treści

Układanie mozaiki cena w 2023

Układanie mozaiki na ścianie kosztuje od 160 do 210 zł/m2. Cena wzrasta, jeśli przed rozpoczęciem prac trzeba przygotować podłoże. Za ułożenie mozaiki na powierzchni 2 m2 trzeba więc zapłacić 320 – 410 zł.

Jakie są rodzaje i zalety mozaiki?

Ogromną zaletą mozaiki jest fakt, że jest ona bardzo uniwersalnym materiałem, który można stosować we wnętrzach każdego rodzaju. Mozaika na ścianę może być wykonana z:

  •  ceramiki
  •  kamienia
  •  gresu
  •  szkła
  •  drewna
  •  metalu

Wykorzystując mozaiki można tworzyć naprawdę niepowtarzalne i unikalne wzory.  Można kłaść je jedynie miejscowo, bądź też zdecydować się na wyłożenie nimi całych ścian. Mozaika występuje w najróżniejszych kształtach: kwadratowych, trójkątnych, falistych i innych. Dzięki bogactwu wzorów i kolorów każdy znajdzie idealną mozaikę do swojego wnętrza

FAQ

Czy mozaika nadaje się do kuchni?


 Mozaika jest materiałem, który doskonale sprawdzi się we wnętrzu każdego rodzaju – w łazience, kuchni, salonie czy też przedpokoju. Mozaikę o właściwościach mrozoodpornych można nawet stosować na zewnątrz.

Jaka mozaika w kuchni?

W aranżacjach kuchennych doskonale będzie prezentować się mozaika szklana. Jej delikatne kolory pomagają rozświetlić pomieszczenie. Do kuchni i łazienki świetnie sprawdzi się również mozaika wykonana z miedzi

Czy mozaika szklana nadaje się na podłogę?

Mozaika szklana może stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnych płytek ceramicznych. Można obłożyć nią nie tylko ściany, ale także podłogę czy też półki.

Czy mozaika nadaje się pod prysznic?

Materiał wykonania mozaiki nie nasiąka wodą, toteż zastosowanie jej pod prysznicem jest doskonałym rozwiązaniem. Można wykorzystać ją również jako obudowę luster, ścian prysznica, wanny, brodzika czy też blatów łazienkowych.

Czy mozaika jest modna?

Mozaika od kilku lat nie wychodzi z mody. Pozwala na całkowitą odmianę wyglądu pomieszczenia, odżywiając je i wprowadzając do niego nieco koloru. Doskonale sprawdza się również w roli zabezpieczenia ściany przed wilgocią.

Jak położyć mozaikę samoprzylepną?

Mozaika samoprzylepna nie może być kładziona na powierzchniach zawierających winyl, polioctan winylu bądź też lateks. Warto pamiętać o tym, że po przyklejeniu do ściany arkusze mozaiki bardzo ciężko jest usunąć, toteż warto zawczasu sprawdzić ich prawidłowe rozmieszczenie.

Jaki klej do mozaiki ceramicznej?

Chcąc przykleić mozaikę na typowym podłożu mineralnym, takim jak tradycyjny tynk cementowy, warto zastosować elastyczną zaprawę klejową lub elastyczny klej do płytek.