Cennik balustrad z wypełnieniem szklanym lub drewnianym

Balustrady montujemy przede wszystkim po to, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim. Podczas podejmowania decyzji powinniśmy się kierować nie tylko walorami estetycznymi, ale też solidnym wykonaniem oraz odpowiednim mocowaniem. Ile kosztują balustrady z wypełnieniem szklanym lub drewnianym?

Spis treści

Cennik balustrad z wypełnieniem szklanym lub drewnianym w 2023

Średnia cena balustrady szklanej to ok.  1100 – 1800 zł/mb. Cena jest uzależniona jakości wypełnienia na jaki się zdecydujemy. Najdroższą wersją drewnianych balustrad będą te zrobione z drewna egoztycznego.

Za 6 mb balustrady ze szklanym lub drewnianym wypełnieniem zapłacimy ok. 9600 zł, do ceny należy doliczyć montaż.

Jak zabezpieczyć drewniane balustrady?

Aby cieszyć się piękną drewnianą balustradą przez długi czas warto przynajmniej raz w roku dokonać jej konserwacji, czyli:

  • przetrzyj balustradę papierem ściernym i usuń z niej ew. zniszczenia i bród,
  • zabezpiecz drewno – użyj do tego specjalnych preparatów, pamiętaj aby ten proces wykonać dwukrotnie,
  • dokonaj olejowania lub woskowania – ten zabieg sprawi, że Twoja balustrada będzie błyszczeć, ale też ochroni ją przed wilgocią. 

Pamiętaj, aby malowanie balustrad wykonywać bardzo precyzyjnie, tak aby ochronny preparat wypełnił każdy jej centymetr. Dodatkowo sprawdzaj, czy na Twojej balustradzie nie dokonały się jakieś odpryski, dziury, ubytki, każde tego typu miejsce osłabia całą konstrukcję naszej balustrady, należy reagować na nią niemalże od razu. 

FAQ

Ile kosztuje 1m balustrady drewnianej?

W zależności od rodzaju drewna na jakie się zdecydujemy 1mb balustrady drewnianej to koszt ok. 500 – 850 zł. 

Z jakiego drewna balustrady na zewnątrz?

Aby mieć pewność o jakości drewna najlepiej postawić te gatunki drzew, które charakteryzują się wytrzymałością i twardością – dąb, modrzew syberyjski czy deglezja. Warto też zapoznać się z ofertą drzew egzotycznych. 

Ile kosztuje montaż balustrady?

Cena uzależniona jest od konstrukcji balustrady, ceny zaczynają się od ok. 350 zł netto/mb. 

Co zamiast barierek?

Nie musimy stawiać na klasyczne wykończenie balkonu, możemy np. postawić na balustrady ze szkła, albo balustrady z drewna ze szklanym wypełnieniem. 

Kiedy musi być balustrada?

Każdy balkon, aby dom mógł zostać odebrany musi posiadać barierki, dodatkowo także schody, które służą do pokonania wysokości większej niż 50 cm muszą być zabezpieczone balustradami. 

Co pierwsze ocieplenie czy balustrady?

Aby oszczędzić sobie dodatkowych prac najlepiej położyć balustrady na gotową elewację. Odwrotna kolejność może spowodować chociażby naruszenie konstrukcji domu.