Ile kosztuje ogrodzenie z siatki?

Zabezpieczenie działki w sposób trwały, estetyczny i jednocześnie optymalny pod względem ekonomicznym często oznacza wybór siatki ogrodzeniowej. Minimalna średnica jaką powinna mieć siatka ogrodzeniowa to 3 mm. Im większa średnica tym większa odporność siatki na mechaniczne uszkodzenia, które mogłyby zepsuć ogrodzenie. Wybierając siatkę na ogrodzenie można również zdecydować o wielkości oczek oraz rodzaju powłoki ochronnej. Ile kosztuje ogrodzenie z siatki?

Spis treści

Ogrodzenie z siatki cena w 2023

Za wykonanie trwałego ogrodzenia z siatki wraz z podmurówką oraz niezbędnymi słupkami na w odpowiednich odstępach trzeba zapłacić około 230 – 260 zł/mb. W przypadku ogrodzenia z siatki wykonanego jedynie tymczasowo koszty będą wynosiły w granicach 30 – 50 zł/mb zakładając samodzielny montaż. Za zrobienie ogrodzenia stałego na długości 150 metrów zapłacimy więc kwotę rzędu 34 500 – 39 000 zł.

Jakie są rodzaje siatki na ogrodzenie?

Ogrodzenie z siatki wciąż pozostaje jednym z najpopularniejszych rozwiązań ze względu na aspekty ekonomiczne oraz prostą formę zapewniającą odpowiedni efekt wizualny.

  • Powlekana siatka – elementy siatki posiadają specjalną powłoczkę wykonaną z polichlorku winylu. Dzięki temu stalowy drucik pod powłoką jest chroniony przed skrajnymi warunkami atmosferycznymi, a także różnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Siatka powlekana występują w wielu odcieniach zieleni, czerni lub szarości. Z czasem na siatce powlekanej mogą pojawiać się pęknięcia lub przebarwienia powłoki ochronnej.
  • Ocynkowana siatka – siatka tego rodzaju pokryta jest specjalną warstwą cynkową. Siatka ocynkowana nie występuje w wielu kolorach, lecz posiada solidną powłokę ochronną. W przeciwieństwie do siatki powlekanej może być grubsza, a tym samym stabilniejsza i twardsza. 
  • Zgrzewana siatka – rodzaj siatki, której druty zostały ze sobą zgrzane trwale w specjalny sposób. Dzięki tej metodzie ogrodzenie jest solidniejsze, twardsze i lepszej jakości. 

FAQ

Ile kosztuje 100 m ogrodzenia z siatki?

Wykonanie 100 m ogrodzenia z siatki wraz z wykonaniem przez profesjonalną ekipę podmurówki oraz zamontowanie specjalnych słupków kosztuje około 23 000 – 26 000 zł. Na cenę składa się cena siatki, słupków, materiałów do wykonania podmurówki oraz koszty robocizny.

Z czego zrobić tanie ogrodzenie?

Poszukując najtańszych możliwości ogrodzenia całej działki warto zdecydować się na siatkę. Wykonanie ogrodzenia z siatki wraz z podmurówką, montażem słupków i robocizną jest najtańszą alternatywą. 

Jak zrobić ogrodzenie z siatki bez podmurówki?

Jest możliwe wykonanie ogrodzenia z siatki bez podmurówki. Należy wtedy siatkę przymocować jedynie do słupków. Tak zamontowane ogrodzenie nie będzie jednak wyglądało zbyt dobrze i z pewnością będzie również mniej stabilne i trwałe.

Co jest tańsze panele czy siatka?

Siatka jest tańszym rozwiązaniem od paneli. Jednakże ogrodzenie z siatki jest mniej trwałe i mniej estetyczne od ogrodzenia zrobionego z paneli.