Cennik balustrad kutych

Zastanawiasz się ile zapłacisz za zakup balustrady kutej do swojego domu? Dlaczego warto wybrać właśnie ten produkt oraz czy ich montaż jest niezbędny przy odbiorze budynku? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Spis treści

Balustrady kute cena w 2023 roku

Ceny balustrad kutych zależą przede wszystkim od: województwa, w którym będzie realizowana usługa oraz stopnia zdobienia. Dlatego warto zastanowić się, jaki styl najbardziej nam odpowiada i wówczas rozejrzeć się za najlepszą ofertą.

Uśredniona cena balustrady kutej wynosi między 635-727 zł/mb brutto. Jest to kwota za materiał, należy doliczyć do niej również koszt za robociznę, która w zależności od lokalizacji wynosi około 300 zł netto/mb. Przykładowy zakupu 3 mb prostej balustrady kutej wynosi ok. 1950 zł w zależności od województwa. 

W przypadku zakupu balustrad kutych z wieloma zdobieniami ceny wahają się między 1360 – 1500 zł/mb i jest to kwota wyłącznie za materiał. Za 3mb bogato zdobionej balustrady kutej zapłacimy ok. 4350 zł.

Jakie są zalety balustrad kutych?

Balustrady kute, to jedna z wielu opcji, dostępnych na rynku. Oprócz nich możemy spotkać np. balustrady drewniane, szklane, czy te ze stali nierdzewnej. Dlaczego w takim razie warto wybrać balustrady kute? Jakie są ich zalety?

  • Trwałość, odporność na uszkodzenia;
  • Łatwość w utrzymaniu;
  • Zapewnienie bezpieczeństwa;
  • Mnogość wzorów;
  • Ponadczasowość.

Wadą, na jaką zwracają uwagę klienci jest niewątpliwie cena. Nie mniej warto pamiętać, że zakup balustrady, jest zakupem na lata, aby oszczędzić sobie remontów, ale też aby zadbać o bezpieczeństwo i estetykę swojego domu warto zainwestować.

FAQ

Ile kosztuje mb balustrady kutej?

Ceny za balustrady kute są zależne od stopnia zdobień oraz miejscowości, w której dokonujemy zakupu. W przypadku najprostszych produktów cena wynosi ok. 600 zł/mb, bardziej ozdobne konstrukcje kosztują ok. 1200 zł/mb.

Jak obliczyć metr bieżący balustrady?

Jeden metr bieżący, to po prostu jeden metr długości. Ilość potrzebnego nam materiału w większości przypadków jest podawany właśnie w tej jednostce (mb).

Ile kosztuje montaż balustrady?

Kosz jest uzależniony od wzoru oraz lokalizacji inwestycji. Cena waha się od 300 zł netto za 1mb.

Co najpierw: ocieplenie czy montaż balustrady?

Aby ograniczyć ew. zniszczenia styropianu z montażem balustrad najlepiej poczekać aż elewacja będzie gotowa.

Jak wysoka powinna być balustrada?

W budynkach jednorodzinnych oraz wielopoziomowych barierki powinny mieć wysokość 90 cm.

Czy balustrady są potrzebne do odbioru domu?

W teorii, aby dom został odebrany muszą być wykonane wszystkie balustrady, schody i barierki. Nie muszą być one docelowe, możemy zastąpić je tymczasowymi.