Cennik demontażu parkietu – porady, ceny

Osoby, które planują remont podłogi, muszą liczyć się z ewentualną koniecznością usunięcia starego parkietu. Aby upewnić się, że jest to konieczne, warto zasięgnąć opinii specjalisty. Czasem możliwe jest bowiem ułożenie nowej podłogi na starej. W sytuacji, kiedy nie jest to wykonalne, dobrze wiedzieć, ile kosztuje demontaż parkietu.

Spis treści

Demontaż parkietu cena w 2023

Koszt demontażu parkietu uzależniony jest od kilku czynników, takich jak region kraju czy też stopień trudności prac. Chcąc zlecić demontaż parkietu trzeba przygotować się na wydatek rzędu 25 – 35 zł/m². Za demontaż drewnianego parkietu w mieszkaniu o pow. 60 m2 zapłacimy 1500 – 2000 zł

Kiedy warto rozważyć demontaż parkietu?

Pomimo tego że parkiet można skutecznie odnowić, jego usunięcie okazuje się konieczne w sytuacji, kiedy:

  • występuje potrzeba niewielkiego obniżenia podłogi
  • stary parkiet został nieodwracalnie uszkodzony na skutek zalania
  • powierzchnia parkietu jest nadmiernie zużyta
  • na parkiecie pojawiła się pleśń

FAQ

Czy można przełożyć parkiet?

Przełożenie parkietu jest rozwiązaniem bardzo czasochłonnym, a jego efekt zależny będzie od stanu podłoża i klepek. Po rozebraniu parkietu jego wszystkie elementy należy dokładnie oczyścić, a następnie – usunąć resztki kleju z podłoża.

Jak usunąć klej po parkiecie?

Jeśli warstwa kleju jest gruba i mocno przytwierdzona, można rozważyć zastosowanie planetarnej szlifierki bądź też młota pneumatycznego wyposażonego w specjalną końcówkę.

Jak ożywić stary parkiet?

W tym celu warto wykonać zabieg cyklinowania, który polega na delikatnym zeszlifowaniu wierzchniej warstwy klepek. Czynność ta przywraca im dawny blask. Warto jednak powierzyć ją fachowcom dysponującym odpowiednim sprzętem i wiedzą.

Ile razy można cyklinować parkiet?

Cyklinowanie parkietu jest rozwiązaniem pozwalającym przywrócić mu piękny wygląd. W przypadku nowych desek parkietowych, bez żadnych obaw można je cyklinować co najmniej kilkukrotnie.

Czy opłaca się cyklinować stary parkiet?

Cyklinowanie w łatwy sposób przywraca pakietowi dawną świeżość. Czasem jednak nie warto się na nie decydować. Mowa tutaj o przypadkach, kiedy podłoga jest bardzo zniszczona bądź też rozwija się na niej pleśń.

Jak doczyścić stary parkiet?

Stary parkiet można gruntownie wyczyścić przy pomocy roztworu wody ze specjalnym preparatem przeznaczonym do czyszczenia. Następnie warto zastosować preparat nabłyszczający powierzchnię i pastę, która wzmocni lakier parkietu.

Czym pomalować stary parkiet?

Aby poddać renowacji stary parkiet, jego powierzchnię można pokryć nową warstwą bezbarwnego lakieru do parkietu. Podkreśli on naturalny rysunek drewna i nada powierzchni połysku. Stary parkiet można wybielić również przy pomocy bejcy, która pozwala uzyskać jednolicie wybarwioną powierzchnię.