Cennik wylewki samopoziomującej – zalety, porady, ceny

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej stosuje się wylewki samopoziomujące. Pozwalają one na uzyskanie gładkiej i niewymagającej wyrównania powierzchni. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wylewka samopoziomująca dość wolno schnie i wiąże, toteż z ułożeniem na niej posadzki trzeba wstrzymać się co najmniej tydzień. Ile kosztuje wylewka samopoziomująca?

Spis treści

  Wylewka samopoziomująca cena w 2023

 Chcąc zlecić wykonanie wylewki samopoziomującej trzeba przygotować się na wydatek rzędu 32 – 45 z/m2. Oznacza to, że wylewka samopoziomująca do pomieszczenia o powierzchni 25 m2 będzie kosztować 800-1125 zł.

Jakie są zalety wylewki samopoziomującej?

Zadaniem wylewki samopoziomującej jest wyrównanie poziomu podłogi. Dodatkowo zapewnia ona powierzchni wytrzymałość i trwałość. Wylewki samopoziomujące z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Oto ich główne zalety:

  •  pozwalają na szybki przebieg prac
  •  gwarantują wytrzymałość i trwałość powierzchni
  •  są bardzo efektywne
  •  likwidują konieczność wykorzystania mas wyrównujących
  •  mogą być wykorzystywane zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach użyteczności publicznej oraz komercyjnych
  •  wylewki jastrychowe nie wymagają stosowania zbrojenia

FAQ

Czy wylewka samopoziomująca jest konieczna?

 Zastosowanie wylewki samopoziomującej jest zalecane w przypadku, kiedy podkład podłogowy jest nierówny. Dzięki niej można zamontować podłogę z paneli bądź też płytek.

Do czego służy wylewka samopoziomująca?

 Wylewka samopoziomująca to specyficzny podkład podłogowy, nazywany również masą samorozlewną. Zazwyczaj przybiera postać suchej mieszanki, którą tworzy się na bazie anhydrytu bądź też cementu. Tego typu zaprawa stosowana jest w celu wygładzenia i wypoziomowania podłoża przed jego ostatecznym wykończeniem

Dlaczego wylewka samopoziomująca pęka?

 Do pękania wylewki samopoziomującej doprowadza jej nieodpowiednia pielęgnacja. Warto pamiętać o tym, by poszczególne jej warstwy chronić przed zbyt szybkim wysuszeniem. Zbyt szybkie wiązanie masy może powodować jej pękanie.

Po jakim czasie można wejść na wylewkę samopoziomującą?

 Wylewka samopoziomująca dość wolno wiąże i schnie, toteż najwcześniej można na nią wejść dopiero po dwóch dniach od wylania. Powierzchnia do układania posadzki gotowa jest dopiero po tygodniu.

Co zrobić z popękaną wylewką?

 Jeśli spękania w wylewce są stabilne, można spróbować pozbyć się ich poprzez wykorzystanie konstrukcyjnej żywicy epoksydowej. Połączenie ich łącznikami falowymi ze stali nierdzewnej gwarantuje doskonałe efekty.

Czy można szlifować wylewkę?

 Szlifowanie wylewki najlepiej przeprowadzić jest profesjonalną polerką wyposażoną w papier bądź kamień o wysokiej granulacji. Dzięki temu można usunąć wierzchnią warstwę mleczka cementowego oraz nieestetyczne zabrudzenia. Ważne, by po zakończeniu szlifowania całość powierzchni dokładnie odkurzyć.