Cennik podłączenia kuchenki indukcyjnej

Kuchenka indukcyjna jest nowoczesnym i ekonomicznym rozwiązaniem. Dzięki korzystaniu z odpowiednich naczyń, przygotowanie każdej potrawy trwa o wiele szybciej. Wszystko dzięki zastosowaniu fal magnetycznych. Za ich pośrednictwem wytwarzana jest odpowiednia ilość energii, która szybko dostarcza ciepło do powierzchni garnka. Oprócz tego cała instalacja wygląda stylowo i jest łatwa w utrzymaniu. Ile kosztuje podłączenie kuchenki indukcyjnej? 

Spis treści

Podłączenie kuchenki indukcyjnej cena w 2023

Podłączenie nowej kuchenki indukcyjnej wyniesie nas od 150 do 250 zł. Warto pamiętać o regularnym serwisowaniu,co stanowi wydatek rzędu 130 zł/rok. Inaczej koszt naprawy usterki wyniesie nawet kilkaset złotych, lub potrzebna będzie wymiana całej płyty. 

Najniższy, średni i najwyższy koszt za podłączenie kuchenki indukcyjnej odnotowany w Polsce

Cena netto (zł)Cena brutto (zł)
Najniższa150184.5
Średnia200246
Najwyższa250307.5

Ile kosztuje podłączenie kuchenki indukcyjnej w największych miastach w Polsce

MiastoCena netto (zł)Cena brutto (zł)
Białystok155190.65
Bydgoszcz160196.8
Gdańsk220270.6
Gorzów Wielkopolski157193.01
Katowice210258.3
Kielce165202.95
Kraków250307.5
Lublin158194.34
Łódź200246
Olsztyn159195.57
Opole165202.95
Poznań220270.6
Rzeszów158194.34
Szczecin180221.4
Toruń170209.1
Warszawa250307.5
Wrocław220270.6
Zielona Góra154189.42

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za podłączenie kuchenki indukcyjnej na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces podłączenia kuchenki indukcyjnej krok po kroku

 • Sprawdzenie wymagań technicznych – Upewnij się, że instalacja elektryczna w domu jest zdolna do zasilenia kuchenki indukcyjnej. Mogą one wymagać większej ilości prądu niż standardowe kuchenki elektryczne.
 • Przygotowanie miejsca – Wybierz odpowiednie miejsce w kuchni do instalacji kuchenki indukcyjnej. Wymiary kuchenki powinny pasować do wybranego miejsca.
 • Montaż kuchenki – Wstaw kuchnię indukcyjną w wyznaczonym miejscu, upewniając się, że jest ona dobrze zbalansowana i stabilna.
 • Podłączenie do zasilania
 • Podłącz kuchenkę do zasilania elektrycznego zgodnie z instrukcjami producenta. Ważne jest, aby ta część instalacji była wykonana przez wykwalifikowanego elektryka, aby zapewnić bezpieczeństwo.
 • Testowanie – Po zainstalowaniu kuchenki, ważne jest przetestowanie jej, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. Sprawdź, czy wszystkie płyty indukcyjne działają prawidłowo.
 • Ostateczne prace wykończeniowe – Po testach, wykonaj wszelkie konieczne prace wykończeniowe, takie jak uszczelnianie wokół kuchenki, aby zapewnić, że jest bezpiecznie zamontowana i gotowa do użycia.

Jakie są zalety podłączenia kuchenki indukcyjnej?

Każda osoba decydująca się na kuchenkę indukcyjną, powinna poznać jej właściwości.

 • energooszczędność – szybkie przygotowanie posiłków zapobiega marnowaniu energii, co redukuje kwoty na rachunkach.
 • wygoda – szybko przygotowane posiłki. 
 • bezpieczeństwo – nie ma ryzyka poparzenia skóry,a płyta przestaje grzać od razu po zdjęciu naczynia. 
 • funkcjonalność – możliwość ustawienia mocy grzania w zależności od konkretnej potrawy. 
 • łatwa w utrzymaniu – brak ciężkich do wyczyszczenia zakamarków. 
 • estetyka – kuchenka indukcyjna wygląda nowocześnie i bardziej stylowo od pozostałych opcji. 

FAQ

Kto może podłączyć kuchnię indukcyjną?

Podłączenie kuchni indukcyjnej powinno zlecać się wyłącznie fachowcom. Wielu producentów uzależnia od tego czas trwania gwarancji i jej uznanie.Dlatego nie należy podejmować się tego samodzielnie. 

Ile zajmuje montaż kuchni indukcyjnej?

Wykwalifikowany fachowiec montuje nową kuchnię indukcyjną w ciągu 2,5 h. Co więcej, wymiana starej zajmuje jeszcze mniej czasu, ze względu na gotowy otwór w blacie i  instalację. 

Czy płytę indukcyjną można podłączyć do gniazdka?

Tak, a nawet powinna. Odradza się podłączanie do listew i przedłużaczy. Kuchenka indukcyjna powinna mieć własne gniazdko. 

Czy płyta indukcyjna zużywa dużo prądu?

Płyta indukcyjna pobiera dużo mniej prądu, a to dzięki funkcji szybko stygnącej płycie. Zaraz po zdjęciu naczynia, kuchenka odcina dostęp do ciepła, a tym samym przestaje zużywać energię.

Jaka jest żywotność płyty indukcyjnej?

Dobrej jakości płyta indukcyjna wytrzymuje ok. 6 lat. Natomiast tańsze wersje wykazują trwałość do 3 lat. 

Czy płyta indukcyjna może być przy oknie?

Kuchni indukcyjnej nie montuje się przy oknie. Brak możliwości instalacji okapu może skutkować parowaniem szyb i odkładaniem się wilgoci w kuchni. 

Co najczęściej psuje się w płytach indukcyjnych?

Usterka, do której najczęściej dochodzi w przypadku płyt indukcyjnych to jej pęknięcie. Wówczas kuchenka nie nadaje się już do użytkowania i wymaga wymiany.