Cennik montażu blachodachówki – zalety, ceny

Blachodachówka to jedno z najchętniej wybieranych pokryć na dach. Głównie ze względu na stosunek ceny do jakości. Materiał jest tani, ale przy tym wykazuje świetną trwałość. Montaż rozpoczyna się od przygotowania odpowiedniego podłoża, w postaci folii. Dzięki temu zabezpieczymy całą konstrukcję, a to znacząco wpłynie na wytrzymałość dachu. Ile kosztuje montaż blachodachówki? 

Spis treści

Montaż blachodachówki cena w 2023

Średnia cena montażu blachodachówki mieści się pomiędzy 75 a 80 zł/m2. Zatem za położenie materiału na dachu o powierzchni 100 m2 zapłacimy nie więcej niż 8000 zł robocizny. Należy pamiętać, że cena ta może wzrosnąć, w zależności od ilości spadów. Wówczas montaż blachodachówki może wynieść ok. 10000 zł. 

Jakie są zalety montażu blachodachówki?

Popularność blachodachówki jako pokrycie dachu, wynika z szeregu korzystnych właściwości tego materiału. 

  • cena – niska cena blachodachówki wpływa na jej powszechne użycie. 
  • trwałość – materiał dobrze znosi gwałtowne opady deszczu i śniegu. 
  • uniwersalność – sprawdzi się zarówno w starszym, jak i nowym typie budownictwa. 
  • lekkość – sprawdzi się nawet na starszych konstrukcjach dachowych. 
  • dostępność – łatwo dostępna, szeroka gama kolorów. 
  • przewaga nad tradycyjnymi pokryciami – wersja modułowa wykazuje większą trwałość od tradycyjnych dachówek. 

FAQ

Ile kosztuje pokrycie dachu blachodachówką?

Na finalny koszt pokrycia dachu blachodachówką składa się cena materiału i robocizna. Fachowiec liczy za montaż ok. 75 zł/m2. Z kolei sama blacha wynosi ok. 59 zł/m2. Zatem pokrycie dachu blachodachówką o powierzchni 100 m2, to całkowity koszt ok. 13 tysięcy złotych. 

Ile kosztuje 1 m2 blachodachówki?

Cena blachodachówki zależy przede wszystkim od producenta, a tym samym jakości materiału. Za solidny produkt trzeba liczyć ok. 60 zł/m2. 

Ile kosztuje blachodachówka 2023? 

Ceny blachodachówki są zróżnicowane ze względu na ich właściwości. Najbardziej trwały materiał będzie kosztował w granicach 60 zł/m2. Warto mieć również na uwadzę ceny połżenia blachodachówki, która powinna być montowana wyłącznie przez profesjonalistów. 

Ile kosztuje pokrycie dachu za m2?

Cena pokrycia dachu zależy od materiału, który będziemy montować. Obecnie najtańszym produktem na rynku jest papa asfaltowa. Jednak trzeba pamiętać, że sprawdzi się ona głównie jako podkład. Budżetowym i efektownym rozwiązaniem są także blachodachówki. Szeroki wybór kolorów, a także funkcjonalność materiału wpływa na jego powszechne użycie. 

Ile kosztuje położenie blachy na dach?

Ostateczna cena położenia blachy na dach zależy głównie od jego powierzchni. W następnej kolejności warto zwrócić uwagę na stawki fachowców. Zwykle montaż 1 m2 to koszt ok. 75 zł. Jeśli decydujemy się na dach o powierzchni 150 m2, to sama robocizna wyniesie nas ok. 10000zł. 

Czym się kierować przy wyborze blachodachówki?

W trakcie wyboru odpowiedniej blachodachówki należy zwrócić uwagę na dwa istotne aspekty. Jednym z nich jest powłoka, którą pokryta jest blacha. Oprócz tego na trwałość materiału wpływa grubość rdzenia pod warstwą ochronną.