Cennik montażu elewacji drewnianych – zalety, ceny

Elewacja drewniana  zapewnia odpowiednią izolację cieplną. Dzięki temu dużo łatwiej ogrzać budynek i zachować stałą temperaturę w pomieszczeniach. Co więcej, rozwiązanie to wygląda niezwykle efektownie. Osoby decydujące się na ten typ elewacji powinny zadbać o odpowiednie ocieplenie budynku. W tym celu zwykle korzysta się z produktów włóknistych tj. wełna mineralna, lub wełna drzewna. Ile kosztuje montaż elewacji drewnianych? 

Spis treści

Montaż elewacji drewnianych cena w 2023

Średnio montaż elewacji drewnianej wynosi od 165 do 250 zł/m2. Całkowity koszt zależy od powierzchni zewnętrznej budynku. Należy pamiętać również o cenie drewna, które jest niezbędne do wykonania elewacji. Szacunkowo 1 m2 tego surowca nie powinien wynieść więcej niż 180 zł/m2. 

Jakie są zalety elewacji drewnianych?

Drewniana elewacja to nie tylko estetyczne wykończenie budynku, lecz także szereg przydatnych właściwości. 

  • izolacja cieplna – drewno bardzo dobrze zatrzymuje ciepło, co znacząco obniża koszt ogrzewania budynku. 
  • walory estetyczne – takie wykończenie sprawdzi się szczególnie w przestrzeniach rustykalnych. 
  • niwelowanie wilgoci – prawidłowo ułożona i zaimpregnowania elewacja będzie odporna na warunki atmosferyczne. 
  • przyjazny mikroklimat – drewno wytwarza odpowiedni dla człowieka mikroklimat. 

FAQ

Ile za przyklejenie deski elewacyjnej?

Ceny za montaż drewnianej elewacji zaczynają się od 165 zł/m2. Wiele zależy do samego materiału, ponieważ położenie deski imitacyjnej będzie tańsze. Z kolei przyklejenie drewnianej deski może wynieść nawet 200 zł/m2. 

Ile kosztuje elewacja domu drewnianego?

Całościowy koszt drewnianej elewacji zależy od wykorzystanego surowca, a także powierzchni domu. Montaż to średnio koszt ok. 180 zł/m2. Natomiast cena drewna waha się w granicach od 160 do 260 zł/m2. W przypadku egzotycznych gatunków, ta cena będzie jeszcze wyższa. 

Ile kosztuje metr elewacji na gotowo?

W zależności od wykorzystanego materiału, koszt drewnianej elewacji na gotowo może oscylować między 250 a 450 zł/m2. Cena ta uwzględnia już pracę fachowca. 

Ile kosztuje metr elewacji robocizna?

Ostateczna cena za wykonanie drewnianej elewacji jest uzależniona od robocizny. Jeśli podczas montażu doszło do wielu poprawek, kombinacji, to za samo wykonanie możemy zapłacić nawet 250 zł/m2. 

Ile kosztuje odbicie deski elewacyjnej?

Odbicie deski na elewacji to nic innego, jak tworzenie imitacji drewnianego wykończenia. Wykonuje się ją z włóknocementu i jest to trwałe rozwiązanie. Co więcej, wykazuje wysoką odporność na czynniki zewnętrzne, a także jest sporo tańsze. Koszt wykonania odbicia na jednym metrze kwadratowym wynosi nie więcej niż 150 zł. 

Co zamiast drewna na elewacji?

Wykonanie drewnianej elewacji może okazać się kosztowne. Wówczas warto skorzystać z tańszych opcji. Jedną z nich jest odbicie deski elewacyjnej. To rozwiązanie potrafi być nawet o połowę tańsze. Co ważne, efekt łudząco przypomina drewniane wykończenie. Ponadto ten sposób wykonania elewacji jest trwały i odporny na zniszczenia.