Cennik poszerzenia otworu drzwiowego

Drzwi to niewątpliwie ważny element każdego budynku. Minimalna i zarazem standardowa szerokość otworu drzwiowego zewnętrznego wynosi 90 cm. Drzwi wewnętrzne często mają szerokość 80 cm. W trakcie budowy lub remontów zdarzają się sytuacje, że otwór drzwiowy musi zostać poszerzony. Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa całej konstrukcji, takie prace budowlane powinny zostać wykonane przez profesjonalistów i według określonych zasad. Ile kosztuje poszerzenie otworu drzwiowego?

Spis treści

Poszerzenie otworu drzwiowego cena w 2023

Usługa poszerzenia otworu drzwiowego, to wydatek na poziomie 43,2-55,8 zł/cm. Kwota ta, obejmuje usługę poszerzenia otworu drzwiowego, w ścianie z betonu. W przypadku poszerzenia otworu drzwiowego o 20 cm, w ścianie za betonu, zapłacimy wykonawcom 864-1116 zł.

Jakie są wymiary ościeżnic do otworu drzwiowego?

Przed decyzją o poszerzeniu otworu drzwiowego, powinniśmy znać podstawowe rodzaje oraz wymiary ościeżnic, by móc wykonać odpowiednich rozmiarów poszerzenie.

  • “60” (wymiary ościeżnic: 710 x 2075 mm) – stosowane zazwyczaj w mniejszych pomieszczeniach takich jak łazienki czy mniejsze pokoje. Ich rozmiar może spowodować problemy, przy próbie wniesienia mebli lub sprzętu.
  • “70” (wymiary otworu: 810 x 2075 mm) – również stosowane w małych pomieszczeniach takich jak garderoby i łazienki. Są częściej stosowane niż “60”, ze względu na większy rozmiar.
  • “80” (wymiary otworu 910 x 2075 mm) – jest to standardowy rozmiar drzwi wewnętrznych. Stosowane są jako drzwi w większości pomieszczeń w domu. Ze względu na rozmiar, można swobodnie wnosić przez nie meble i sprzęty. Są najszybciej i najtaniej produkowane.
  • “90” (wymiary otworu: 1010 x 2075 mm) – tego typu rozmiar drzwi lub większy, stosowane jest głównie w przypadku drzwi wejściowych lub garażowych. Większe ościeżnice sprawdzają się również, gdy chcemy mieć duże przejście między pomieszczeniami. 

FAQ

Ile kosztuje wycięcie otworu na drzwi?

Decydując się, na skorzystanie z usług profesjonalistów, do wykonania otworu na drzwi “90”, powinniśmy liczyć się z kosztem rzędu 1708-1989 zł. Cena ta dotyczy wykonania prac, o małym stopniu skomplikowania, w przypadku otworu 1010 x 2075 mm.

Jak powiększyć otwór na drzwi?

Chcąc powiększyć otwór drzwiowy, powinniśmy sprawdzić co zrobić, aby nie uszkodzić konstrukcji budynku podczas prac. Powiększenie otworu drzwiowego, najlepiej zlecić odpowiedniej firmie, która zadba o właściwe wzmocnienia wykonując poszerzenie.

Czy można poszerzyć otwór drzwi w ścianie nośnej?

Poszerzając otwór drzwiowy w ścianie nośnej, musimy zastosować wspornik, zabezpieczający całą konstrukcję. Poszerzenie otworu w ścianie nośnej, jest więc możliwe, lecz wymaga zatrudnienia w tym celu fachowców, którzy zadbają o bezpieczeństwo i jakość wykonania prac.

Co zrobić gdy otwór na drzwi jest za mały?

Wykonanie powiększania otworu w ścianie, najlepiej zlecić odpowiedniej firmie, która oferuje taką usługę. Takie prace budowlane, w przypadku ścian nośnych, często wymagają zastosowania dodatkowych wzmocnień, aby te dalej spełniały swoją rolę.