Cennik pustaków ceramicznych Ackerman

Istotnym elementem wielu budynków jest strop, czyli poziomy układ konstrukcyjny. Budowa stropu musi być odpowiednio zaplanowana i wykonana z wykorzystaniem właściwych materiałów. Strop pełni przede wszystkich funkcję usztywniającą, rozkładającą równomiernie obciążenie budynku oraz izolującą. Często stosowanym rozwiązaniem, jest strop gęstożebrowy Ackermana, czyli strop zbudowany z wykorzystaniem deskowania, zbrojenia i pustaków ceramicznych Ackerman. Ile kosztuje pustak ceramiczny Ackerman?

Spis treści

Pustaki ceramiczne ackermann cena w 2023

Pustaki ceramicznych ackerman, do budowy stropu gęstożebrowego, to koszt na poziomie 3,8-4,6 zł/szt. Cena ta, dotyczy jednej sztuki, pustaka ceramicznego ackerman, o wymiarach 300 x 195 x 200 mm. Do budowy 40 m2 stropu, potrzebne jest 680 szt. takich pustaków ceramicznych, a koszt ich zakupu będzie wynosił 2584-3128 zł.

Jakie są wady i zalety stropu Ackermana?

Osoba decydująca się na budowę stropu, z wykorzystaniem pustaków ceramicznych ackerman, powinna znać podstawowe zalety i wady takiego rozwiązania. 

Zalety:

  • główną zaletą tego rozwiązania, jest fakt, że strop Ackermana w całości wykonuje się na placu budowy i nie potrzebujemy do jego wykonania ciężkich maszyn, np. takich jak dźwig.
  • materiały, na tego typu strop, są łatwo dostępne, co czyni całą inwestycję tańszą, niż inne rozwiązania stropu gęstożebrowego.
  • strop, wykonany z pustaków ceramicznych ackerman, jest lekki, więc nie stanowi nadmiernego obciążenia dla ścian. 

Wady:

  • konstrukcja stropu Ackermana, wymaga zastosowania pełnego deskowania i zbrojenia, które zastępują używane w innych rozwiązaniach gotowe belki. Wiąże się to z wydłużeniem czasu budowy.
  • stosując strop Ackermana, nie mamy możliwości przedłużenia go, poza ściany zewnętrzne np. na potrzeby konstrukcji balkonowej. 
  • strop tego typu, nie jest dobrym rozwiązaniem w przypadku budynków, o bardziej skomplikowanej budowie, zawierającej niesymetryczne pomieszczenia lub dużą ilość skosów.

FAQ

Ile pustaków Ackermana na 1m2?

Wybierając pustaki ceramiczne Ackermana, do budowy stropu w naszym projekcie, będziemy potrzebować 17 szt./m2 stropu. Liczba ta, dotyczy pustaków ceramicznych o wymiarach 300 x 195 x 200 mm. Koszt takiego stropu, będzie wynosił 64,6-78,2 zł/m2.

Ile kosztuje strop Ackermana?

Budując strop gęstożebrowy Ackermana, z pustaków ceramicznych o wymiarach 300 x 195 x 200 mm, musimy liczyć się z zużyciem materiału na poziomie 17 szt./m2 tego. Koszt pustaków ceramicznych ackermana, potrzebnych do wybudowania takiego stropu, wyniesie zatem 64,6-78,2 zł/m2.

W jakiej cenie są pustaki?

Decydując się, na wybór pustaków MAX jako materiału budowlanego, powinniśmy liczyć się z kosztem 3,3-4,6 zł/szt. W przypadku pustaków ceramicznych U, musimy liczyć się z kosztem na poziomie 4,9-5,4 zł/szt. Za pustaki murowane na “pióro wpust”, zapłacimy 5,6-11,9 zł/szt, zależnie od wybranego rozmiaru.

Co to jest strop Ackermana?

Strop Ackermana, należy do stropów gęstożebrowych, a do jego budowy stosuje się pustaki ceramiczne ackerman. Strop tego typu cechuje lekkość oraz to, że w całości wykonuje się go na placu budowy.