Cennik wynajmu lastrykarki

Lastrykarka to inaczej nazywana szlifierka kątowa do obróbki betonu, kamienia lub powierzchni ceramicznych. Obróbka odbywa się na mokro, dzięki czemu woda spłukuje szlifowaną w trakcie pracy powierzchnię. Do samodzielnego użytku najlepiej nie wybierać profesjonalnych szlifierek o dużych rozmiarach, gdyż mogą okazać się zbyt skomplikowane w obsłudze. Ile kosztuje wynajem lastrykarki?

Spis treści

Wynajem lastrykarki cena w 2023

Za wynajęciem małej szlifierki do betonu trzeba zapłacić kwotę rzędu 40 – 50 zł/dzień. W przypadku większej szlifierka cena będzie w granicach 100 zł/dzień. Za 5 dni korzystania z lastrykarki mniejszych rozmiarów trzeba więc zapłacić około 200 – 250 zł. Za wypożyczenie dużej szlifierki kwota będzie wynosić 500 zł.

Najniższy, średni i najwyższy koszt za wynajęcie małej szlifierki do betonu odnotowany w Polsce

Najniższa cena netto (zł)Średnia cena netto (zł)Najwyższa cena netto (zł)Najniższa cena brutto (zł)Średnia cena brutto (zł)Najwyższa cena brutto (zł)
40455049.255.3561.5

Ile kosztuje wynajęcie małej szlifierki do betonu w największych miastach w Polsce

MiastoCena netto (zł)Cena brutto (zł)
Białystok4150.43
Bydgoszcz4251.66
Gdańsk5061.5
Gorzów Wielkopolski4049.2
Katowice4960.27
Kielce4150.43
Kraków5061.5
Lublin4049.2
Łódź4656.58
Olsztyn4251.66
Opole4352.89
Poznań4757.81
Rzeszów4251.66
Szczecin4555.35
Toruń4454.12
Warszawa5061.5
Wrocław4859.04
Zielona Góra4150.43

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za wynajęcie małej szlifierki do betonu na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces wynajęcie małej szlifierki do betonu krok po kroku

 • Zdefiniowanie potrzeby – wynajem małej szlifierki do betonu może być potrzebny w celu przeprowadzenia konkretnych prac remontowych lub budowlanych.
 • Szukanie ofert – można poszukać ofert wynajmu online lub skontaktować się bezpośrednio z lokalnymi wypożyczalniami sprzętu.
 • Porównanie cen i warunków – warto porównać oferty różnych firm pod kątem ceny wynajmu, długości wynajmu, stanu sprzętu oraz ewentualnych dodatkowych opłat.
 • Wybór oferty i kontakt z wypożyczalnią – po wybraniu oferty należy skontaktować się z firmą w celu potwierdzenia dostępności szlifierki i omówienia szczegółów wynajmu.
 • Podpisanie umowy – zazwyczaj wynajem jest formalizowany przez podpisanie umowy.
 • Odbiór szlifierki – szlifierkę można odbierać osobiście lub zlecić jej dostarczenie na miejsce.
 • Użytkowanie szlifierki – podczas użytkowania szlifierki należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i instrukcji obsługi.
 • Zwrot szlifierki – po zakończeniu użytkowania szlifierki należy ją zwrócić wypożyczalni.

Jakie są rodzaje sprzętów do szlifowania betonu?

Szlifierki do betonu dzielą się na kilka kategorii o różnych parametrach oraz odmiennym zastosowaniu.

 • Szlifierki kątowe – rodzaj sprzętu ręcznego wyposażonego w specjalne wrzeciono. Wrzeciono służy do montowania odpowiednich narzędzi pod kątem prostym względem silnika. Do szlifierki kątowej można zamocować różne rodzaje osprzętu i narzędzi. Między innymi może to być tarcza szlifierska bądź specjalne szczotki.
 • Szlifierki oscylacyjne – sprzęt służący do obróbki nie tylko betonu, lecz przede wszystkim drewna oraz tynku gipsowego.
 • Szlifierki planetarne – sprzęt o dużym zakresie powierzchni roboczej. Najczęściej ze względu na maksymalną średnicę obróbki prawie 1000 mm posiadają trzy głowice. 

Ile kosztuje lastrykarka?

Za nową profesjonalna lastrykarke zapłacimy od 40-80 tyś. zł. Szlifierko-frezarka to koszt od 800- 2400 zł.

FAQ

Ile kosztuje wynajem lastrykarki?

Za wynajęcie profesjonalnej szlifierki kątowej do betonu nazywanej inaczej lastrykarką trzeba zapłacić kwotę w granicach 40 – 50 zł/dzień, jeśli sprzęt nie jest dużych rozmiarów. Za maszynę o większych rozmiarach trzeba zapłacić około 100zł/dzień.

Jaka szlifierka do betonu?

Wybór odpowiedniej szlifierki do betonu zależy od rodzaju materiału oraz powierzchni do obróbki. Szlifierka kątowa ręczna nadaje się do obróbki niewielkich powierzchni betonu. Szlifierka oscylacyjna sprawdzi się w przypadku drewna lub gipsowego tynku. Szlifierki planetarne należy wybierać do obróbki dużych powierzchni.

Jak szlifować stary beton?

Zeszlifowanie warstwy starego betonu o dużej powierzchni najlepiej użyć szlifierki planetarnej. Posiada ona kilka głowic i często również funkcję regulowania prędkości.

Jaka moc szlifierki do betonu?

Używając szlifierki do samodzielnych prac wokół domu wystarczy moc 1,4 kW. Szlifierki o większej mocy nadają się do profesjonalnego użytku.

Jak ciąć beton, żeby się nie kurzyło?

Aby podczas cięcia betonu nie powstawało zbyt wiele kurzu warto zastosować metodę na mokro. Woda wykorzystywana podczas pracy sprzętu na bieżąco spłukuję powierzchnię. Możliwe jest również używanie specjalnych odkurzaczy, za pomocą których kurz będzie odsysany na bieżąco.