Cennik wynajmu wibratora do betonu

Ukończenie budowy wymaga precyzyjnego wykonania wszystkich prac budowlano-remontowych. Jednym z istotnych etapów jest przygotowanie powierzchni podłóg, stropów i ścian we właściwy sposób. Wibrowanie betonu sprawia, że staje się on wytrzymały, gładki i wodoodporny. Proces wibrowania to sposób na zlikwidowanie jakichkolwiek bąbli powietrza oraz innych gazów z powierzchni betonu. Ile kosztuje wynajem wibratora do betonu?

Spis treści

Wynajem wibratora do betonu cena w 2023

Za całodzienny wynajem wibratora do betonu trzeba zapłacić kwotę rzędu 50 – 60 zł. Jeśli wibrator zostanie wypożyczony na okres dłuższy niż tydzień to cena będzie w granicach 40 – 50 zł/dzień. Za 3 dni korzystania z wynajętego wibratora do betonu trzeba zapłacić 150 – 180 zł. Za 8 dni wynajmu kwota będzie wynosiła około 320 – 400 zł. 

Jakie są rodzaje wibratorów do betonu?

Istnieje kilka rodzajów wibratorów do betonu, które należy dobierać uwzględniając zakres wykonywanych prac. 

  • Wibrator powierzchniowy – maszyna wyposażona jest w metalową płytkę, która wyrównuje powierzchnię betonu, gdy jest wprowadzona w drgania. Ten rodzaj wibratora można stosować na dużych, lecz jednocześnie płytkich powierzchniach.
  • Wibrator wgłębny – jest nazywany inaczej wibratorem pogrążalnym służy przede wszystkim do zagęszczania betonu. Ten rodzaj wibratora można stosować nawet na świeżą masę. 
  • Wibrator przyczepny – wibratory tego rodzaju nie są stosowane do świeżej masy betonu. Należy je montować na szalunkach z zewnętrznej strony. Służą do zagęszczania w miejscach trudnodostępnych, w których niemożliwe jest zastosowanie wibratorów pogrążalnych.
  • Listwa wibracyjna – występują w dwóch rodzajach. Listwa o kształcie L służy do zagęszczania mas sypkich oraz suchych. Z kolei listwy dwukierunkowe nadają się do mas półpłynnych, a także lanych posadzek.

Ile kosztują wibratory betonu?

Za wibrator elektryczny o mocy 1500 W trzeba zapłacić cenę około 480 zł. Wibrator o tej samej mocy, lecz z dodatkową buławą długości 6 m trzeba zapłacić 780 zł. Wibrator do betonu o większej mocy 2000 W i buławą o długości 4 m trzeba dać kwotę ponad 1000 zł.

FAQ

Ile kosztuje wynajem wibratora do betonu?

Za wynajęcie wibratora do betonu na cały dzień trzeba zapłacić 50 – 60 zł/dzień w przypadku wzięcia go na krótki okres poniżej tygodnia. Jeśli sprzęt wypożyczamy na dłuższy czas to cena będzie wynosić 40 – 50 zł/dzień.

Jaki wibrator do betonu wybrać?

Wybór odpowiedniego sprzętu do wibrowania betonu zależy od rodzaju powierzchni i zakresu prac, jakie należy wykonać. W przypadku dużych, płytkich powierzchni sprawdzi się wibrator powierzchniowy. Wibrator pogrążalny to dobry wybór do świeżej masy betonu. Wibrator przyczepny jest do trudnodostępnych miejsc, a listwy wibracyjne do betonu półpłynnego.

Czy wibrowanie betonu jest konieczne?

Wibrowanie betonu ma na celu usunąć pęcherzyki powietrza. Pozostawienie mnóstwa bąbli na powierzchni betonu może wpłynąć na osłabienie jego konstrukcji. Pominięcie etapu wibrowania betonu po wylaniu jest niewskazane i może mieć poważne konsekwencje.

Czy trzeba wibrować ławy fundamentowe?

Jak sama nazwa wskazuje ławy są fundamentem całego budynku, na przykład domu jednorodzinnego. Aby pozostawały solidne i trwałe muszą zostać poddane wibrowaniu.

Na czym polega pielęgnacja świeżego betonu?

Na pielęgnację świeżego betonu składa się kilka czynności, które mają przyczynić się do procesu dehydratacji. Beton należy kontrolować między innymi sprawdzając temperaturę oraz poziom migracji wilgoci. Jedną z czynności jest również wibrowanie betonu w celu wyrównania powierzchni.