Cena montażu siatki na balkonie – ceny, porady

Właściciele kotów powinni zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakim dla pupila jest niezabezpieczony balkon. Koty z reguły uwielbiają przechadzać się po poręczy balkonu, co grozi upadkiem. Siatka na balkon to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich ludzi, którzy chcą zapewnić kotu komfort i bezpieczeństwo. Warto więc dowiedzieć się, ile kosztuje montaż siatki na balkonie.

Spis treści

Montaż siatki na balkonie cena w 2023

Jeśli chodzi o koszt montażu siatki polietylenowej na balkonie, zależny jest on od jego wielkości. Jeśli przestrzeń do osiatkowania jest mniejsza niż 5 m², cena montażu mieści się w przedziale 125 – 165 zł/m². Przy większych powierzchniach można liczyć na rabat i zapłacić 110 – 155 zł/m². 

Co warto wziąć pod uwagę przy zakupie siatki zabezpieczającej na balkon?

Na rynku dostępnych jest wiele gotowych zestawów montażowych, które wykonane są z różnych materiałów i występują w różnych kolorach. Gotowe zestawy zazwyczaj wystarczają do pokrycia powierzchni o wymiarach maksymalnie 10 m². Firmy oferujące siatki zabezpieczające dla kotów pozwalają także złożyć indywidualne zamówienie na zestawy zabezpieczające większe powierzchnie. Przy zakupie siatki na balkon trzeba wziąć pod uwagę: 

  • -długość siatki
  •  wysokość siatki
  •  grubość oczek siatki
  •  sposób montażu 
  •  materiał wykonania

FAQ

Czy trzeba mieć pozwolenie na siatkę na balkonie?

Chcąc zamontować siatkę, która w żaden sposób nie wpływa na konstrukcję i elewację budynku, nie potrzeba do tego zgody wspólnoty. Uzyskanie jej jest obowiązkowe, kiedy montaż ingeruje w budynek.

Jak wymierzyć siatkę na balkon?

Aby obliczyć szerokość siatki wystarczy dodać do siebie podwojoną głębokość i długość balkonu. Natomiast wysokość siatki otrzymuje się mierząc jego wysokość.

Co zamiast siatki na balkon?

Osoby, które kota wypuszczają na balkon okazjonalnie i zawsze są przy tym obecnie, mogą zdecydować się na montaż mat i osłon, którymi można przepleść pręty balustrady. Uznaje się jednak, że siatka na balkonie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Jaki kolor siatki na balkon?

Większość dostępnych na rynku siatek występuje w neutralnych kolorach: beżu, czerni oraz bieli. Siatki w kolorze czarnym są bardzo neutralne i wbrew pozorom nie zaciemniają przestrzeni. Z zewnątrz najmniej widoczne są siatki w kolorze beżowym. 

Jak osiatkować balkon bez dachu?

Jeśli balkon pozbawiony jest dachu i nie ma możliwości jego osiatkowania, można wybrać siatkę montowaną na drzwi balkonowe. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku otwartych tarasów.

Jakie oczka siatki dla kota?

W przypadku większości kotów najlepiej sprawdza się siatka, której oczko ma rozmiar 28 x 28 mm. W przypadku większych zwierząt można postawić na oczka siatki o wymiarach 40 bądź też 50 mm.