Cennik montażu brodzika – porady, rodzaje, ceny

Warto zadbać o to, by montaż kabiny prysznicowej i brodzika został przeprowadzony w sposób prawidłowy. Wszystko dlatego, że uszkodzenia spowodowane przez przeciekającą wodę mogą być naprawdę poważne i solidnie nadwyrężyć domowy budżet. Warto wiedzieć więc, ile kosztuje montaż brodzika.

Spis treści

Montaż brodzika cena w 2023

Osoby chcące zlecić fachowcowi montaż brodzika z podłączeniem muszą przygotować się na wydatek rzędu 170 – 250 zł. Koszt prac związanych z przygotowaniem kabiny prysznicowej powiększy się również o montaż samej kabiny, który kosztuje średnio 270 – 340 zł.

Jakie są rodzaje brodzików?

Brodzik jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia łazienki z prysznicem. Warto zdecydować się na taki model, który doskonale dopasuje się do pomieszczenia, a także kształtu i rozmiaru kabiny prysznicowej. Ze względu na kształt brodziki można podzielić na:

  •  kwadratowe 
  •  prostokątne 
  •  półokrągłe

Nie bez znaczenia jest również materiał, z jakiego został wykonany brodzik. Wyróżnić można brodziki: 

  •  akrylowe
  •  stalowe
  •  ceramiczne
  •  z kamienia naturalnego
  •  z materiału syntetycznego 
  •  konglomeratowe 

FAQ

Co dać pod brodzik?

Do pokrycia powierzchni pod brodzikiem doskonale sprawdzi się folia w płynie, a także specjalne kleje i zaprawy wodoszczelne. Ważne jest, by pokryć nimi nie tylko miejsce pod brodzikiem, ale również minimum 25 centymetrów ścian, licząc od krawędzi brodzika.

Czym przykleić brodzik do płytek?

Aby brodzik był stabilny, do jego montażu najlepiej wykorzystać profesjonalny klej montażowy dostępny w sklepach budowlanych. Należy zastosować go nie tylko na nóżkach brodzika, ale także na przylegających do ściany bokach.

Jaki odpływ zastosować do niskiego brodzika?

Do niskich brodzików najlepiej sprawdzą się specjalne syfony o mniejszej wysokości. Ich wysokość to jedynie 4 cm. Sprawne odprowadzanie wody gwarantuje przepustowość i duża średnica ich otworu.

Czym przykleić brodzik do ściany?

Najpierw należy ustawić brodzik we właściwym miejscu, a następnie zająć się skręceniem syfonu. Aby przykleić brodzik do ściany, na jego boki należy nałożyć klej montażowy bądź też silikon. 

Jak uszczelnić brodzik od prysznica?

Do uszczelniania brodzika zazwyczaj używa się przeznaczonego do gładkich powierzchni silikonu sanitarnego. Jest on dobrym wyborem, jeśli chodzi o materiały takie jak ceramika, porcelana, glazura czy też szkło. Warto postawić na środek posiadający właściwości bakteriobójcze.

Czym można zakleić pęknięcie w brodziku?

W sklepach można kupić specjalne zestawy naprawcze, które przeznaczone są do nieszczelnych i uszkodzonych brodzików. Łatkę z włókna szklanego nakłada się na odkurzoną i czystą powierzchnię.