Cennik montażu Geberitu – ceny, zalety, porady

Toalety podwieszane stanowią bardzo atrakcyjną i nowoczesną alternatywę dla kompaktu WC. Pomimo tego że ich montaż jest nieco bardziej skomplikowany, cieszą się one coraz większą popularnością. Pozytywnie wpływają na estetykę pomieszczenia, a także ułatwiają utrzymanie go w czystości. Ile kosztuje montażu Geberitu?

Spis treści

Montażu Geberitu cena w 2023

Cena montażu zestawu podtynkowego wynosi obecnie około 240-450 zł. Uzależniona jest ona od regionu kraju i nie uwzględnia kosztów zestawu podtynkowego (600 – 2000 zł). Do ceny montażu doliczyć także musimy zazwyczaj koszt wykonania stelaża oraz drobnych prac wykończeniowych.

Jakie są zalety stelaża podtynkowego Geberit?

Z roku na rok na montaż stelaża podtynkowego Geberit decyduje się coraz większa liczba osób urządzających łazienkę. Stelaże podtynkowe posiadają mnóstwo zalet, toteż stały się standardowym elementem wyposażenia nowoczesnych łazienek. Stelaże podtynkowe Geberit:

  • ułatwiają utrzymanie w czystości przestrzeni dookoła miski WC
  • umożliwiają ukrycie wszystkich elementów instalacji pod estetyczną zabudową
  • pozwalają oszczędzać przestrzeń w łazience
  • wygłuszają odgłosy spuszczania wody i nabierania jej 
  • są bardzo estetycznym rozwiązaniem

FAQ

Jaką odległość zachować pomiędzy sedesem a urządzeniami sanitarnymi?

Pomiędzy sedesem a urządzeniami sanitarnymi zaleca się pozostawienie co najmniej 20 – 30 cm odstępu. Taka sama powinna być przerwa pomiędzy miską klozetową a bidetem. 

Na jakiej wysokości umieścić stelaż podtynkowy Geberit?

Producent zaleca, by toaleta w zestawie ze stelażem Geberit została zamontowana na wysokości 45 m.

Jakie obciążenie może wytrzymać stelaż podtynkowy Geberit?

Stelaż podtynkowy jest bardzo stabilną i wytrzymałą konstrukcja, która znosi obciążenie nawet 400 kg. Potwierdzeniem tego są niezależne testy wykonywane na każdym produkcie. 

Czym można zabudować Geberit?

Aby wykonać zabudowę stelaża podtynkowego Geberit, można wykorzystać gotową płytę budowlaną bądź też płytę gips-karton. Zaletą drugiego rozwiązania jest zdecydowanie niższa cena. Powierzchnię zabudowy można udekorować tradycyjnymi płytkami ceramicznymi.

Jakie profile do zabudowy stelaża podtynkowego Geberit?

Obudowę stelaża podtynkowego można wykonać na profilach stalowych CW i UW. Montuje się je do podłogi i ściany. Warto zabezpieczyć je specjalną taśmą akustyczną, która pozwoli na wyciszenie dźwięków.

Jak podłączyć wodę do stelaża WC?

Aby podłączyć wodę do stelaża WC Geberit, należy wykorzystać rury metalowe bądź też z tworzywa sztucznego. Do podłączenia wody nie można wykorzystywać wężyków wykonywanych z gumy powleczonej metalem.