Cennik malowania drzwi

Coraz częstszym rozwiązaniem, po które sięgają osoby przeprowadzające remont, jest malowanie drzwi. Decydują się na to również Ci, którzy chcą zwyczajnie odświeżyć wygląd swoich wnętrz, zmieniając nieco ich styl. Taki zabieg, daje szerokie możliwości aranżacyjne, bez zbędnych kosztów. Malowanie drzwi, to z pewnością bardziej ekonomiczne rozwiązanie, niż ich wymiana. Ile kosztuje malowanie drzwi?

Spis treści

Malowanie drzwi cena w 2023

Decydując się, na skorzystanie z usług malowania drzwi, powinniśmy liczyć się z kosztem rzędu 77-112 zł/m2. Cena ta, zawiera koszt robocizny oraz niezbędnych materiałów, w przypadku użycia 2-3 warstw farby kryjącej. W przypadku malowania drzwi o powierzchni 2 m2, powinniśmy liczyć się z kosztem 154-224 zł, za malowanie dwóch stron drzwi.

Jakie są rodzaje drzwi?

Wybierając rozwiązanie malowania drzwi, powinniśmy znać podstawowe ich rodzaje i charakterystykę.

Zewnętrzne:

  • drewniane – często wybierane, ze względu na to dobrą izolację akustyczną i termiczną. Są łatwe w obróbce i w malowaniu, lecz ważna w ich przypadku jest impregnacja.
  • stalowe – stanowią dobre zabezpieczenie przed włamaniem, ze względu na swoją wagę i konstrukcję. Często wykończone są folią lub okleiną imitującą drewno.
  • aluminiowe – wykonane ze specjalnych profili, dźwiękoszczelne i odporne na różne warunki pogodowe. Mimo ich sztywności, nie są zbyt wytrzymałe na uszkodzenia i odkształcenia.
  • pcv – wykonane z wielokomorowych profili, lekkie, łatwe w montażu i tanie. Niestety w przypadku uszkodzenia, nie ma możliwości ich naprawy.

Wewnętrzne:

  •  z płyty drewnopochodnej – najczęściej stosowane rozwiązanie, w użyciem płyt MDF lub HDF. Tego typu drzwi cechują się odpornością na wypaczenia, a wykończenie wykonywane jest z laminatu, okleiny lub forniru.
  • z drewna litego – jest to rozwiązanie bardziej ekskluzywne i efektowne, wymagające pokrycia preparatami ochronnymi. Drewno lite, pod wpływem wilgoci może się wypaczać.
  • z drewna klejonego – ze względu na konstrukcję, drewno klejone jest bardziej odporne i wytrzymałe niż drewno lite.
  • ze szkła – ciekawe rozwiązanie w przypadku drzwi wewnętrznych. W produkcji stosowane jest wytrzymałe szkło hartowane.

FAQ

Ile za malowanie drzwi?

Usługa, polegająca na malowaniu drzwi, to koszt na poziomie 77-112 zł/m2, za robociznę i niezbędne materiały. W przypadku standardowych drzwi o wymiarach 200 x 80 cm, za malowanie zapłacimy 246,4-358,4 zł.

Ile kosztuje malowanie drzwi i futryny?

Decydując się na malowanie drzwi, powinniśmy liczyć się z wydatkiem rzędu 77-112 zł/m2. Usługa malowania futryn, to koszt na poziomie 19-37 zł/m2.

Jak malować drzwi wewnętrzne?

Do malowanie drzwi wewnętrznych, musimy mieć odpowiednie narzędzia i akcesoria. Następnie, przygotowujemy powierzchnię do malowania, zabezpieczamy taśmą granice malowania, wybieramy farbę i możemy zacząć malować. 

Jak można odnowić stare drzwi?

Stare drzwi, które dalej mogą spełniać swoją rolę, ale wymagają odświeżenia możemy odnowić własnoręcznie lub z pomocą fachowców. Najczęstszym zabiegiem odnawiającym, jest malowanie.

Jaka farba do malowania drzwi?

W przypadku malowania drzwi farbą, należy zdecydować jaki konkretnie efekt chcemy osiągnąć. Na rynku istnieje wiele produktów przeznaczonych do malowania drzwi, a ich ceny to koszt rzędu 67-124 zł/l.