Cennik montażu alarmu w domu

Poczucie bezpieczeństwa we własnym domu jest bardzo ważne. Właśnie dlatego montaż alarmu stał się popularnym rozwiązaniem. W przestrzeni mieszkalnej możemy zamontować czujnik przeciwpożarowy, od czadu, włamań, czy zalania. Co więcej, nowoczesne wersje są wzbogacone o zdolność sterowania zdalnego. W związku z tym nawet poza domem istnieje możliwość jego kontrolowania. Oczywiście sygnalizatory są na tyle intuicyjne, że alarmują również w przypadku próby zepsucia, czy wyłączenia. Ile kosztuje montaż alarmu do domu?

Spis treści

Montaż alarmu w domu cena 2023

Za sam montaż jednego elementu alarmowego zapłacimy od 100 do 150zł. Zatem przy instalacji 5 punktów koszt usługu wynosi ok. 750 zł. Cena ta może być niższa w zależności od miasta, w którym zamawiana jest usługa. Wówczas zapłacimy ok. 500 zł. Warto również uwzględnić wartość samego sprzętu alarmowego. 

Najniższy, średni i najwyższy koszt za montaż jednego elementu alarmowego odnotowany w Polsce

Netto (zł)Brutto (zł)
Najniższa cena100123
Średnia cena125153.75
Najwyższa cena150184.5

Ile kosztuje montaż jednego elementu alarmowego w największych miastach w Polsce

MiastoCena Netto (zł)Cena Brutto (zł)
Białystok110135.3
Bydgoszcz145178.35
Gdańsk150184.5
Gorzów Wielkopolski100123
Katowice140172.2
Kielce110135.3
Kraków150184.5
Lublin130159.9
Łódź120147.6
Olsztyn105129.15
Opole100123
Poznań145178.35
Rzeszów120147.6
Szczecin135166.05
Toruń125153.75
Warszawa150184.5
Wrocław145178.35
Zielona Góra110135.3

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za montaż jednego elementu alarmowego na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces montażu jednego elementu alarmowego krok po kroku

 • Wybór odpowiedniego miejsca dla elementu alarmowego – miejsce to powinno umożliwiać pełne pokrycie obszaru, który ma być monitorowany.
 • Przygotowanie narzędzi do montażu – zwykle będzie to wiertarka, śrubokręt, poziomica i ewentualnie śruby do mocowania elementu.
 • Wiercenie otworów montażowych – w miejscu, gdzie ma być zamontowany element alarmowy, należy wywiercić otwory pod śruby mocujące.
 • Montaż elementu na ścianie – za pomocą śrub i przy użyciu poziomicy (aby element był równo zamontowany) montujemy go na ścianie.
 • Podłączenie elementu do systemu alarmowego – po montażu elementu, musimy go podłączyć do centrali alarmowej.
 • Testowanie działania elementu – na koniec warto przetestować działanie elementu, sprawdzając, czy prawidłowo reaguje na różne sytuacje.

Ile kosztuje zestaw alarmowy?

Dobrej jakości zestaw alarmowy znajdziemy już za ok. 700 zł. Taki pakiet zawiera: manipulator (wyświetlacz), komunikator (przesyła wiadomości), czujnik ruchu, płytę główną (centrala całego systemu)  i nadajnik. Bardziej rozbudowany komplet to koszt ok. 1400 zł. Wówczas dodatkowo zyskujemy większą ilość czujników i sygnalizatorów. 

Jakie są zalety montażu alarmu w domu?

Montaż alarmu w domu zapewnia szereg udogodnień. 

 • możliwość obserwowania posiadłości z każdego punktu na świecie i zdalne zarządzanie. 
 • możliwość łączenia systemów alarmowych. 
 • zwiększenie poczucia bezpieczeństwa domowników. 
 • zabezpieczenie przed skutkami nagłych zjawisk atmosferycznych.
 • możliwość zbierania dowodu do postępowania o odszkodowanie.
 • ochrona przed włamaniem i stratą wartościowych przedmiotów.
 • możliwość wczesnego zapobiegania (w przypadku rozmieszczenia czujników).

FAQ

Ile kosztuje założenie ochrony?

Cena założenia ochrony zależy od jego rozbudowania. Jeśli chcemy chronić całą posesję, to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Natomiast prosty schemat alarmowy do domu będzie kosztował ok. 1500 zł. 

Ile za system alarmowy?

Cena systemu alarmowego zależy od sieci rozbudowania, a także możliwych funkcji. Jednak najtańsza opcja nie powinna być  droższa niż 2000zł. Z kolei najdroższe wersje sięgają nawet kilkukrotnie wyższych wartości. 

Ile kosztuje punkt instalacji alarmowej?

Instalacja jednego punktu instalacji alarmowej kosztuje ok. 100 zł. Jednak warto zamontować chociaż kilka takich punktów. 

Jak zamontować system alarmowy w domu? ‘

Montaż systemu alarmowego powinien wykonać fachowiec. Dzięki temu zyskujemy pewność, że całość została poprawnie zainstalowana i skutecznie chroni dom przed niebezpieczeństwem.

Ile prądu zużywa alarm w domu?

Najprostszy schemat alarmowy zużywa rocznie nie więcej niż 40 kWh. Natomiast ostateczna ilość zużytego prądu zależy od rozbudowania zespołu czujników.

Czy warto instalować alarm w domu?

Alarm w domu chroni przed licznymi zagrożeniami, które nie zawsze są zależne od nas. Chodzi między innymi o włamania, pożar, zalanie, ulatnianie się czadu i wiele innych. Poza tym posiadanie nawet podstawowego zestawu zwiększa poczucie bezpieczeństwa.

Co jest lepsze monitoring, czy alarm?

Obecnie większość nowoczesnych alarmów jest połączonych z aplikacją na smartfonie. Dzięki temu istnieje opcja połączenia sygnału ostrzegawczego wraz ze stałym monitorowaniem posesji. Wiele zestawów alarmowych zawiera odpowiednie czujniki i kamery. Wówczas nawet poza granicami państwa jest możliwość sterowania całym systemem.