Cennik posadzek z mixokreta – zalety, porady, ceny

Ostatnimi czasy bardzo popularne jest wykonywanie podkładów podłogowych z użyciem mixokreta. Jest to doskonały sposób na tanie, dobre i wyjątkowo szybkie przygotowanie betonowego podkładu podłogowego, na którym montuje się materiały podłogowe. Mixokret to specjalny agregat wyposażony w sprężarkę i wąż zakończony podajnikiem. Zrobiona w nim mieszanka betonowa szybko podawana jest na podłoże wewnątrz domu. Specjaliści zajmują się jej rozgarnianiem i wyrównywaniem, tworząc gładki i równy podkład podłogowy. Ile kosztuje posadzka z mixokreta?

Spis treści

Posadzka z  mixokreta cena w 2023

 Chcąc zlecić wykonanie posadzki z mixokreta trzeba przygotować się na wydatek rzędu 32-45 zł/m2. Za wykonanie wylewki w pomieszczeniu o powierzchni 30 m2  należy zapłacić 960-1350 zł.

Jakie są zalety posadzki z mixokreta?

 Wystarczy spojrzeć na długą listę zalet posadzek z mixokreta, by przekonać się, dlaczego w ostatnich miesiącach cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Do zalet podłóg tego typu należy:

  •  możliwość stosowania na ogrzewanie podłogowe
  •  szybka gotowość podłóg do wykończenia – nawet po dwóch tygodniach
  •  szybkie i sprawne ułożenie podkładu podłogowego, co przekłada się na    przyspieszenie prac budowlanych
  •  wysoka wytrzymałość uzyskanej posadzki

FAQ

Czy polewać posadzki z mixokreta?

Polewanie wodą posadzek z mixokreta jest zalecane przez co najmniej 3 dni po ich położeniu. Jest to czas, w którym beton wiąże, więc w celu jego wzmocnienia można przy pomocy konewki delikatnie podlewać go wodą.

Jaki beton na posadzki z mixokreta?

 W celu wykonania posadzki z wykorzystaniem mixokreta najlepiej zastosować cement 42,5 oraz 32,5. Aplikowanie tego surowca w odpowiednich proporcjach jest gwarancją odpowiedniej trwałości wykonanej wylewki. Ilość zużytego materiału będzie zależna od planowanej grubości posadzki

Jak dbać o wylewkę z mixokreta?

Wylewkę z mixokreta zwłaszcza w upalne dni należy dodatkowo podlewać wodą, aby unikać powstawania pęknięć na jej powierzchni. Po zwilżeniu można nałożyć warstwę folii ochronnej, której zadaniem jest minimalizowanie parowania. Koniecznie trzeba stale monitorować stan wylewki, aby w razie potrzeby móc natychmiast zwilżyć ją wodą.

Jak długo schnie wylewka z mixokreta?

Wylewka z mixokreta powstaje z połączenia wody, piasku i cementu, toteż charakteryzuje się nieco dłuższym czasem wysychania. Czas całkowitego wysychania wylewki z mixokreta to nawet 28dni. W tym okresie bezwzględnie trzeba przestrzegać zasad pielęgnacji posadzki.

Czym przykryć wylewkę?

Wylewkę przykrywa się w zależności od warunków panujących na zewnątrz. Warto zawczasu zaopatrzyć się w folię budowlaną, folię bąbelkową, a nawet cienki styropian.