Cennik montażu bramy wjazdowej dwuskrzydłowej

Sprawna brama wjazdowa to marzenie każdego kierowcy. Dlatego decydując się na bramę wjazdową dwuskrzydłową warto wziąć pod uwagę nie tylko walory estetyczne i jej dopasowanie do całego ogrodzenia, ale także jej jakość. Ponadto bardzo istotny jest właściwy montaż bramy wjazdowej, dlatego warto powierzyć to zadanie doświadczonym specjalistom, którzy zadbają o każdy szczegół. Sprawdź ile kosztuje montaż bramy wjazdowej dwuskrzydłowej!

Spis treści

Montaż bramy wjazdowej dwuskrzydłowej cena w 2023 roku

Montaż bramy wjazdowej dwuskrzydłowej kosztuje od 550 do nawet 1700 zł w zależności od rodzaju i wielkości samej bramy. Na cenę będzie miał wpływ również zakres prac oraz lokalizacja siłownika. Do tego należy doliczyć montaż samego napędu sterującego otwieraniem i zamykaniem bramy, którego koszt mieści się zwykle w zakresie 480-800 zł.

Jakie są rodzaje bramy wjazdowej dwuskrzydłowej?

Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe możemy podzielić zarówno ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane, jak i na sposób otwierania. Tego rodzaju bramy są zwykle wykonywane z wytrzymałego drewna, stali lub lekkiego aluminium. Ciekawym rozwiązaniem są również bramy wykonane z wykorzystaniem kilku różnych materiałów. 

Ze względu sposób otwierania bramy wjazdowe dwuskrzydłowe dzielimy na takie, które są otwierane ręcznie oraz na automatyczne. Wśród mechanizmów wykorzystywanych do otwierania bram wyróżniamy:

  • Siłowniki liniowe – najprostsze i jednocześnie najtańsze, montowane na specjalnych słupkach osadzonych w fundamencie.
  • Siłowniki łamane ze zginanym ramieniem opasującym słupek i utrzymującym całe skrzydło.
  • Siłowniki podziemne – zdecydowanie najdroższe rozwiązanie, jednak dzięki napędowi który jest schowany w pod ziemią mamy większą swobodę manewrowania skrzydłem i dużo lepsze efekty wizualne. 

FAQ

Ile kosztuje montaż automatyki do bramy dwuskrzydłowej?

Montaż napędu do bramy dwuskrzydłowej to zwykle koszt rzędu 480-800 zł w zależności od rodzaju siłownika. W przypadku konieczności przeprowadzenia dodatkowych prac lub bardzo skomplikowanych urządzeń cena może wzrosnąć o dodatkowe kilkaset złotych. 

Ile kosztuje montaż bramy wjazdowej?

W zależności od zakresu prac, wielkości i ciężkości oraz sposobu otwierania bramy za montaż należy zapłacić od 550 nawet do 2600 zł. Na cenę zamontowania bramy wpłynie również to, czy konieczne będzie przygotowanie fundamentu lub demontaż fragmentów ogrodzenia czy nawierzchni.

Ile kosztuje brama z montażem?

Ceny najtańszych bram z montażem zaczynają się od 2700 zł za bramy otwierane ręcznie do 6000-7000 zł bramy otwierane automatycznie. W przypadku dużych bram wykonanych z drogich materiałów cena może osiągnąć nawet kilkanascie tysięcy złotych. Do tego trzeba także uwzględnić koszty transportu, które zwykle zaczynają się od 800 zł.

Ile kosztuje założenie siłowników do bramy?

Montaż samego napędu do bramy to koszt rzędu 350-850 zł w zależności od rodzaju bramy oraz rodzaju siłownika.