Cennik montażu bidetu – ceny, rodzaje, porady

Z roku na rok coraz większa liczba osób decyduje się na montaż bidetu w przydomowej łazience. Jest to urządzenie, które znacznie ułatwia życie i umożliwia kompleksowe dbanie o higienę. Montaż bidetu to rozwiązanie szczególnie polecane osobom starszym bądź też posiadającym ograniczenia ruchowe. Korzystanie z niego jest o wiele bezpieczniejsze i wygodniejsze niż używanie wanny czy prysznica. Bidet w łazience znacząco przyczynia się również do oszczędności wody. Warto więc zastanowić się, ile kosztuje montaż bidetu. 

Spis treści

Montaż bidetu cena w 2023

Cena montażu bidetu mieści się w zakresie 120 – 145 zł i zależna jest od regionu kraju. W cenę montażu wlicza się również montaż syfonu wewnętrznego i baterii. Cena określa wyłącznie koszt robocizny, bez kosztów materiałów. Za baterie bidetową zapłacimy od 180 – 370 zł

Jakie są wady i zalety bidetów?

Bidet to element wyposażenia łazienki, który dopiero zyskuje na popularności. Bez wątpienia ma wiele zalet, z którymi warto zapoznać się nieco bliżej:

  •  jest bezpieczny dla osób niepełnosprawnych i ograniczonych ruchowo
  • jego montaż jest szybki i łatwy
  • zużywa niewiele wody
  • umożliwia kompleksową troskę o higienę intymną

Jeśli chodzi o wady bidetów, to właściciele niewielkich łazienek mogą mieć problem z wygospodarowaniem wolnej przestrzeni na montaż dodatkowego elementu wyposażenia. 

FAQ

Na jakiej wysokości zamontować bidet?

Aby umożliwić wygodne korzystanie z urządzenia, bidety montuje się zazwyczaj 40 cm nad poziomem podłogi. W przypadku osób starszych i niepełnosprawnych można rozważyć montaż na wysokości 50 cm.

Czy bidet potrzebuje ciepłej wody?

Deska bidetowa zazwyczaj podłączona jest zarówno do ciepłej, jak i zimnej wody, co umożliwia komfortowe korzystanie z urządzenia.

Jaki korek potrzebny jest do bidetu?

Bidet posiada odpływ do kanalizacji taki sam jak w umywalce. W większości bidetów do zamykania odpływu stosowane są korki automatyczne otwierane i zamykane przy pomocy specjalnej dźwigni. 

Jaka przestrzeń jest potrzebna do montażu bidetu?

Aby korzystanie z bidetu było komfortowe, należy pozostawić co najmniej 20 – 30 cm odstępu pomiędzy nim a miską klozetową i innymi urządzeniami sanitarnymi. 

Jak zamontować baterie do bidetu?

Baterie do bidetu montuje się na przyłączach wodociągowych. Ważne, aby stojąca bateria bidetu ściśle przylegała do powierzchni ceramiki. Następnie wystarczy przy pomocy elastycznych wężyków podłączyć bidet do przyłączy. 

Jak zamontować bidet stojący?

Bidet stojący to urządzenie, które do podłogi mocuje się przy pomocy śrub. Aby całość prezentowała się estetycznie i stylowo, śruby warto ukryć pod zaślepkami.

Jak zamontować bidet wiszący?

Bidet wiszący mocowany jest na stelażu ukrytym w ścianie. Tam również ukryty jest jego odpływ.