Cennik montażu odpływu liniowego – porady, zalety, ceny

Prysznice typu walk-in w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Ich ogromną zaletą jest nowoczesny charakter oraz wygoda użytkowania. Odpływ liniowy jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chodzi o potrzeby osób starszych i mających problemy z samodzielnym poruszaniem się. Aby odpływ liniowy funkcjonował jak należy, do jego montażu najlepiej zatrudnić fachowca. Ile kosztuje montaż odpływu liniowego?

Spis treści

Montaż odpływu liniowego cena w 2023

Chcąc zlecić montaż odpływu liniowego musimy przygotować się na wydatek rzędu 240-455 zł. Jest to koszt samej robocizny i nie uwzględnia wykonania spadu powierzchni przy pomocy płytek ceramicznych, czy kosztu zakupu samego odpływu. Odpływ liniowy kupimy w cenie od 230-255 zł/szt.

Jakie są zalety odpływu liniowego?

Nie bez powodu odpływ liniowy jest rozwiązaniem, które coraz częściej pojawia się w polskich łazienkach. Użytkownicy tego typu prysznica twierdzą, że jego użytkowanie wiąże się z ogromnym komfortem. Oto główne zalety odpływu liniowego:

  • dodaje elegancji i nowoczesności każdej łazience
  • zapewnia duże możliwości aranżacyjne
  • może być zamontowany w dowolnym miejscu łazienki
  • zajmuje niewiele miejsca
  • optycznie powiększa wnętrze
  • łatwo utrzymać go w czystości

FAQ

Jak prawidłowo zamontować odpływ liniowy?

Prawidłowo zamontowany odpływ liniowy znajduje się nieco wyżej niż miejsce połączenia z pionem kanalizacyjnym. Kratka odpływu liniowego powinna znajdować się około 2 mm poniżej poziomu płytek.

Jak prawidłowo uszczelnić odpływ liniowy?

W przypadku odpływów liniowych zalecaną metodą uszczelniania jest hydroizolacja mineralna. W celu jej dokładniej aplikacji można posłużyć się precyzyjnym pędzlem.

Jaki spadek do odpływu liniowego?

Po prawidłowej instalacji kanału odpływu liniowego w trakcie układania płytek należy koniecznie uwzględnić spadek w kierunku odpływu wody. Powinien być on zachowany na całym obszarze kabiny prysznicowej. Przy odpływie liniowym zalecany spadek wynosi około 1 cm na 1 m powierzchni kabiny. 

Jak czyścić odpływ liniowy?

Aby prawidłowo oczyścić odpływ liniowy wystarczy go otworzyć i wyjęty ruszt umyć przy pomocy ciepłej wody z detergentem. Sitka oraz wkładkę do syfonu należy wyczyścić z nagromadzonych włosów i nieczystości, a następnie pod bieżącą wodą umyć całą powierzchnię rynienki.

Jaka fuga do odpływu liniowego?

Układając płytki w rejonie odpływu liniowego trzeba pamiętać o przyklejeniu ich na izolacji z płynnej folii. Aby wypełnić spoinę warto zastosować fugę epoksydową, która charakteryzuje się wyjątkowo dużą trwałością, wodoodpornością i wodoszczelnością. 

Jaka długość odpływu liniowego?

Uznaje się, że odpływ liniowy powinien być nieco krótszy od całej szerokości kabiny. Zaleca się, by różnica ta wynosiła 10 cm.

Czy w odpływie liniowym powinna stać woda?

W prawidłowo działającym odpływie liniowym w żadnym wypadku nie może gromadzić się woda. Powinna ona swobodnie spływać w kierunku odpływu.

Czy do odpływu liniowego potrzebny jest syfon?

Tak, jest on bardzo ważną częścią odpływu liniowego. Zajmuje się on odprowadzaniem wody do rury kanalizacyjnej i zapobiega gromadzeniu się jej na powierzchni łazienki.