Cennik montażu listew przypodłogowych

Cennik montażu listew przypodłogowych

Listwy przypodłogowe przykrywają połączenie podłogi ze ścianą. Dobrze dobrane listwy przypodłogowe świetnie maskują niedoskonałości powstałe przy układaniu podłogi oraz łączą całą aranżację wnętrza w jedno. Warto więc skupić się zarówno na wyborze listew pasujących do wybranej przez nas powierzchni podłogi oraz charakteru wnętrza, jak na ich prawidłowym i estetycznym ich zamontowaniu. Sprawdź ile kosztuje montaż listew przypodłogowych.

Spis treści

Montaż listew przypodłogowych cena w 2022 roku

Za położenie listew podłogowych zapłacimy 10-25 zł/mb w przypadku montowania na klipsy. Jeśli listwy mają być zamontowane na klej montażowy cena wzrośnie do 25-35 zł/mb. Firmy oferują też często demontaż starych listew w cenie średnio 2-6 zł/mb. 

Jakie są rodzaje listew przypodłogowych?

Listwy przypodłogowe możemy podzielić ze względu na materiał z którego zostały wykonane. Ma to znaczenie zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Wśród materiałów możemy spotkać:

  • Drewniane – najbardziej wytrzymałe i drogie, a ponadto wymagające regularnej impregnacji. Idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz. 
  • Wykonane z MDF-u – dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Są zdecydowanie tańsze od listew drewnianych.
  • Wykonane z polichlorku winylu – są tanie i wytrzymałe, a producenci oferują duży wybór wzorów i kolorów. Nadają się do każdego wnętrza, jednak z czasem mogą się odkształcać i blaknąć.
  • Poliuretanowe – elastyczne i odporne na wilgoć, sprawdzą się w pomieszczeniach gospodarczych oraz garażach.
  • Styropianowe – najtańsze i łatwe do wycięcia i dostosowania do pomieszczenia. Montuje się je na klej, a następnie maluje na wybrany kolor. 

FAQ

Ile kosztuje metr bieżący listwy przypodłogowej?

Za listwy przypodłogowe drewniane zapłacimy 110-140 zł/mb. Listwy z MDF-u kosztują średnio 65-110 zł/mb, natomiast te wykonane z polichlorku winylu to koszt ok. 55-80 zł/mb. Wybierając listwy poliuretanowe możemy spodziewać się ceny w granicach 60-90 zł/mb. Najtańsze listwy styropianowe kosztują 30-60 zł/mb.

Jak zamontować listwy przypodłogowe na klej?

Po rozprowadzeniu kleju na listwie należy przycisnąć ją lekko do ściany w celu rozprowadzenia spoiwa po ścianie. Następnie trzeba ją oderwać i poczekać kilka minut. Po tym czasie ponownie trzeba przycisnąć listwę do ściany – tym razem dokładnie i bardzo mocno. 

Jak się liczy listwy przypodłogowe?

Po dokonaniu pomiaru wszystkich ścian w pomieszczeniach, do których zamierzamy kupić listwy należy zsumować wyniki i odjąć od nich szerokość drzwi, okien balkonowych i innych ewentualnych zabudowań, które wykluczają położenie listwy. Do tak otrzymanej sumy należy dodać jeszcze ok. 6-10%.

Czym najlepiej ciąć listwy przypodłogowe?

Aby nie zniszczyć listew i nie obniżyć ich walorów estetycznych należy używać narzędzi dedykowanych materiałowi, z którego wykonana jest listwa. Wybierajmy więc piły do drewna, metalu lub płyt. W przypadku listew plastikowych najlepiej skorzystać z klasycznych brzeszczotów.