Cennik montażu listew przypodłogowych

Listwy przypodłogowe przykrywają połączenie podłogi ze ścianą. Dobrze dobrane listwy przypodłogowe świetnie maskują niedoskonałości powstałe przy układaniu podłogi oraz łączą całą aranżację wnętrza w jedno. Warto więc skupić się zarówno na wyborze listew pasujących do wybranej przez nas powierzchni podłogi oraz charakteru wnętrza, jak na ich prawidłowym i estetycznym ich zamontowaniu. Sprawdź ile kosztuje montaż listew przypodłogowych.

Spis treści

Montaż listew przypodłogowych cena w 2023 roku

Za położenie listew podłogowych zapłacimy 10-25 zł/mb w przypadku montowania na klipsy. Jeśli listwy mają być zamontowane na klej montażowy cena wzrośnie do 25-35 zł/mb. Firmy oferują też często demontaż starych listew w cenie średnio 2-6 zł/mb. 

montaż listew przypodłogowych cena

Jakie są rodzaje listew przypodłogowych?

Listwy przypodłogowe możemy podzielić ze względu na materiał z którego zostały wykonane. Ma to znaczenie zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Wśród materiałów możemy spotkać:

  • Drewniane – najbardziej wytrzymałe i drogie, a ponadto wymagające regularnej impregnacji. Idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz. 
  • Wykonane z MDF-u – dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Są zdecydowanie tańsze od listew drewnianych.
  • Wykonane z polichlorku winylu – są tanie i wytrzymałe, a producenci oferują duży wybór wzorów i kolorów. Nadają się do każdego wnętrza, jednak z czasem mogą się odkształcać i blaknąć.
  • Poliuretanowe – elastyczne i odporne na wilgoć, sprawdzą się w pomieszczeniach gospodarczych oraz garażach.
  • Styropianowe – najtańsze i łatwe do wycięcia i dostosowania do pomieszczenia. Montuje się je na klej, a następnie maluje na wybrany kolor. 

FAQ

Ile kosztuje metr bieżący listwy przypodłogowej?

Za listwy przypodłogowe drewniane zapłacimy 110-140 zł/mb. Listwy z MDF-u kosztują średnio 65-110 zł/mb, natomiast te wykonane z polichlorku winylu to koszt ok. 55-80 zł/mb. Wybierając listwy poliuretanowe możemy spodziewać się ceny w granicach 60-90 zł/mb. Najtańsze listwy styropianowe kosztują 30-60 zł/mb.

Jak zamontować listwy przypodłogowe na klej?

Po rozprowadzeniu kleju na listwie należy przycisnąć ją lekko do ściany w celu rozprowadzenia spoiwa po ścianie. Następnie trzeba ją oderwać i poczekać kilka minut. Po tym czasie ponownie trzeba przycisnąć listwę do ściany – tym razem dokładnie i bardzo mocno. 

Jak się liczy listwy przypodłogowe?

Po dokonaniu pomiaru wszystkich ścian w pomieszczeniach, do których zamierzamy kupić listwy należy zsumować wyniki i odjąć od nich szerokość drzwi, okien balkonowych i innych ewentualnych zabudowań, które wykluczają położenie listwy. Do tak otrzymanej sumy należy dodać jeszcze ok. 6-10%.

Czym najlepiej ciąć listwy przypodłogowe?

Aby nie zniszczyć listew i nie obniżyć ich walorów estetycznych należy używać narzędzi dedykowanych materiałowi, z którego wykonana jest listwa. Wybierajmy więc piły do drewna, metalu lub płyt. W przypadku listew plastikowych najlepiej skorzystać z klasycznych brzeszczotów.