Cennik montażu umywalki z szafką

Umywalka z szafką to idealne rozwiązanie do niemal każdej łazienki. Mebel pod umywalką pozwala ukryć niezbyt estetyczną instalację. Ponadto jest to świetne miejsce do przechowywania kosmetyków, artykułów higienicznych oraz ręczników. Prawidłowa instalacja umywalki oraz szafki zapewni jej funkcjonalność na lata. Dlatego jeśli nie czujemy się pewnie w zagadnieniach technicznych warto zaufać profesjonalistom. Sprawdź ile kosztuje montaż umywalki z szafką!

Spis treści

Montaż umywalki z szafką cena w 2023 roku

Za montaż umywalki z szafką zapłacimy średnio ok. 100-150 zł. Ponadto, jeśli szafka została dostarczona w częściach cena wzrośnie o ok. 60-70 zł za złożenie szafki. Do tego należy doliczyć koszt zamontowania syfonu i baterii łazienkowej w wysokości ok. 90-180 zł. 

Najniższy, średni i najwyższy koszt za montaż umywalki z szafką odnotowany w Polsce

Cena netto (zł)Cena brutto (zł)
Najniższa100123
Średnia125153.75
Najwyższa150184.5

Ile kosztuje montaż umywalki z szafką w największych miastach w Polsce

MiastoCena netto (zł)Cena brutto (zł)
Białystok104127.92
Bydgoszcz110135.3
Gdańsk140172.2
Gorzów Wielkopolski105129.15
Katowice135166.05
Kielce115141.45
Kraków150184.5
Lublin108132.84
Łódź125153.75
Olsztyn109134.07
Opole115141.45
Poznań130159.9
Rzeszów108132.84
Szczecin120147.6
Toruń112137.76
Warszawa150184.5
Wrocław140172.2
Zielona Góra103126.69

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za montaż umywalki z szafką na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces montażu umywalki z szafką krok po kroku

 • Wybór odpowiedniej umywalki i szafki – decyzja ta zależy od wielu czynników, takich jak wymiary łazienki, styl i budżet.
 • Przygotowanie miejsca montażu – miejsce, w którym będzie montowana umywalka, musi być odpowiednio przygotowane, w tym czyste i suche.
 • Montaż szafki – szafka jest montowana na ścianie lub na podłodze w zależności od modelu.
 • Instalacja umywalki – umywalka jest montowana na szafce, a następnie podłączana do wodociągów.
 • Połączenie z systemem wodnym – podłączanie umywalki do systemu wodociągów, który obejmuje zimną i ciepłą wodę.
 • Połączenie z systemem kanalizacyjnym – podłączenie umywalki do systemu kanalizacyjnego, który odpowiada za odprowadzanie wody.
 • Sprawdzenie szczelności – sprawdzenie, czy wszystkie połączenia są szczelne i czy nie ma żadnych przecieków.
 • Prace wykończeniowe – może obejmować takie czynności jak uszczelnianie, malowanie lub montaż akcesoriów łazienkowych.

Jakie są rodzaje umywalek z szafką?

Zasadniczo wyróżniamy dwa rodzaje umywalek, które montuje się na szafce: nablatowa, wokół której znajdzie się wygodny blat do odkładania i przechowywania różnych przedmiotów oraz nakładana, która osadzana jest w całości na szafce dostosowanej wymiarami do umywalki. Ważne jest także, by szafka pasowała do stylu całego pomieszczenia. Z szerokiej gamy produktów możemy wybrać szafki:

 • Nowoczesne – proste, bez zbędnych ozdobników, minimalistyczne. Doskonale pasują do większości wnętrz nie zmieniając ich charakteru. Dostępne są w różnych kolorach w wariancie matowym i z połyskiem.
 • Rustykalne – wykonane z drewna lub jego imitacji i malowane najczęściej specjalnymi lakierami zabezpieczającymi przed wilgocią i zachowującymi naturalny wygląd drewna. Tego rodzaju szafki mają ażurowe drzwiczki i doskonale pasują do ciepłych eleganckich wnętrz m.in w stylu boho.
 • Retro – produkowane z drewna lub jego imitacji barwione na biało lub ciemnobrązowo. Posiadają eleganckie nóżki i wyraziste elementy ozdobne na  drzwiczkach i frontach szuflad.
 • Loftowe – zrobione z połączenia metalowego stelaża z drewnianym lub drewnopodobnym blatem. Świetnie pasują do łazienek urządzonych w ciemnych kolorach lub do wnętrz w stylu skandynawskim.

FAQ

Ile kosztuje montaż szafki łazienkowej?

Złożenie i zamontowanie samej szafki łazienkowej kosztuje średnio ok. 130-250 zł.

Ile za montaż umywalki?

Montaż umywalki kosztuje średnio 90-130 zł w zależności od regionu Polski i rodzaju umywalki. W przypadku umywalek z szafką cena będzie nieco wyższa. 

Jak zamontować szafkę pod umywalkę?

Umywalkę montujemy do szafki stojącej zwykle na silikon sanitarny. Nie ma potrzeby przykręcania umywalki do ściany. Dodatkowo silikon należy umieścić również na styku umywalki ze ścianą. W przypadku szafek wiszących należy przykręcić do ściany zarówno umywalkę (o ile to możliwe), jak i szafkę za pomocą specjalnych listew, śrub lub haków, a silikonu użyć jedynie do uszczelnienia styku umywalki ze ścianą.

Ile kosztuje wymiana umywalki w łazience?

Usługa wymiany umywalki w łazience obejmujące demontaż starej i montaż nowej kosztuje średnio 180-300 zł w zależności od stopnia złożoności prac i regionu Polski.