Cennik montażu umywalki z szafką

Umywalka z szafką to idealne rozwiązanie do niemal każdej łazienki. Mebel pod umywalką pozwala ukryć niezbyt estetyczną instalację. Ponadto jest to świetne miejsce do przechowywania kosmetyków, artykułów higienicznych oraz ręczników. Prawidłowa instalacja umywalki oraz szafki zapewni jej funkcjonalność na lata. Dlatego jeśli nie czujemy się pewnie w zagadnieniach technicznych warto zaufać profesjonalistom. Sprawdź ile kosztuje montaż umywalki z szafką!

Spis treści

Montaż umywalki z szafką cena w 2023 roku

Za montaż umywalki z szafką zapłacimy średnio ok. 100-150 zł. Ponadto, jeśli szafka została dostarczona w częściach cena wzrośnie o ok. 60-70 zł za złożenie szafki. Do tego należy doliczyć koszt zamontowania syfonu i baterii łazienkowej w wysokości ok. 90-180 zł. 

Jakie są rodzaje umywalek z szafką?

Zasadniczo wyróżniamy dwa rodzaje umywalek, które montuje się na szafce: nablatowa, wokół której znajdzie się wygodny blat do odkładania i przechowywania różnych przedmiotów oraz nakładana, która osadzana jest w całości na szafce dostosowanej wymiarami do umywalki. Ważne jest także, by szafka pasowała do stylu całego pomieszczenia. Z szerokiej gamy produktów możemy wybrać szafki:

  • Nowoczesne – proste, bez zbędnych ozdobników, minimalistyczne. Doskonale pasują do większości wnętrz nie zmieniając ich charakteru. Dostępne są w różnych kolorach w wariancie matowym i z połyskiem.
  • Rustykalne – wykonane z drewna lub jego imitacji i malowane najczęściej specjalnymi lakierami zabezpieczającymi przed wilgocią i zachowującymi naturalny wygląd drewna. Tego rodzaju szafki mają ażurowe drzwiczki i doskonale pasują do ciepłych eleganckich wnętrz m.in w stylu boho.
  • Retro – produkowane z drewna lub jego imitacji barwione na biało lub ciemnobrązowo. Posiadają eleganckie nóżki i wyraziste elementy ozdobne na  drzwiczkach i frontach szuflad.
  • Loftowe – zrobione z połączenia metalowego stelaża z drewnianym lub drewnopodobnym blatem. Świetnie pasują do łazienek urządzonych w ciemnych kolorach lub do wnętrz w stylu skandynawskim.

FAQ

Ile kosztuje montaż szafki łazienkowej?

Złożenie i zamontowanie samej szafki łazienkowej kosztuje średnio ok. 130-250 zł.

Ile za montaż umywalki?

Montaż umywalki kosztuje średnio 90-130 zł w zależności od regionu Polski i rodzaju umywalki. W przypadku umywalek z szafką cena będzie nieco wyższa. 

Jak zamontować szafkę pod umywalkę?

Umywalkę montujemy do szafki stojącej zwykle na silikon sanitarny. Nie ma potrzeby przykręcania umywalki do ściany. Dodatkowo silikon należy umieścić również na styku umywalki ze ścianą. W przypadku szafek wiszących należy przykręcić do ściany zarówno umywalkę (o ile to możliwe), jak i szafkę za pomocą specjalnych listew, śrub lub haków, a silikonu użyć jedynie do uszczelnienia styku umywalki ze ścianą.

Ile kosztuje wymiana umywalki w łazience?

Usługa wymiany umywalki w łazience obejmujące demontaż starej i montaż nowej kosztuje średnio 180-300 zł w zależności od stopnia złożoności prac i regionu Polski.