Cennik montażu drzwi w Castorama

Montaż drzwi zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych jest dość istotnym etapem wykończenia domu. Drzwi mają bowiem nie tylko funkcję estetyczną, ale też oddzielają pomieszczenia i pomagają zachować prywatność. Prawidłowe funkcjonowanie drzwi jest więc kluczowe dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowników. Nie można o tym zapominać planując większy remont. Zastanawiasz się ile kosztuje montaż drzwi i czy warto powierzyć to zadanie specjalistom? Sprawdź!

Spis treści

Montaż drzwi w Castorama cena w 2023 roku

Cena usługi montażu drzwi mieści się zwykle w granicach 280-500 zł. Planując remont trzeba mieć oczywiście na uwadze koszt samych drzwi wewnętrznych, których cena mieści się w przedziale 200-800 zł w zależności od wzoru i koloru. Jeśli doliczymy do tego ościeżnicę koszt wzrasta o ok. 400-500 zł za komplet.

Jakie są rodzaje drzwi w Castorama?

Drzwi można podzielić ze względu na kilka kryteriów. Pierwszym z nich jest sposób otwierania. Według tego kryterium rozróżniamy drzwi:

  • Uchylne – zdecydowanie najpopularniejsze, choć wymagają sporej przestrzeni, aby mogły zostać swobodnie otwarte. Są dość łatwe w montażu i utrzymaniu, a szeroki wybór wzorów i kolorów powoduje, że można je dopasować do każdego wnętrza.
  • Przesuwne – ich popularność rośnie z roku na rok. Choć montaż jest nieco bardziej skomplikowany, gdyż wymaga zainstalowania odpowiednich prowadnic, a czasem ingerencji w ścianę, to są równie efektowne jak drzwi otwierane tradycyjnie. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania zyskujemy więcej przestrzeni.
  • Harmonijkowe – wybierane coraz rzadziej, najczęściej do małych i ciasnych wnętrz. Przesuwają się po specjalnej prowadnicy i składają w tzw. harmonijkę zajmując część światła drzwi, co może być postrzegane jako wada. 

Zarówno drzwi przesuwne jak i uchylne mogą być jedno- lub dwuskrzydłowe. W przypadku drzwi uchylnych należy także zwrócić uwagę, czy potrzebujemy drzwi lewych czy prawych. Ponadto drzwi dzielimy ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane:

  • Drewniane – z litego drewna lub z klejonego warstwowo.
  • Drewnopochodne – z płyt MDF, HDF, wiórowo-otworowej itp.
  • Szklane – ze szkła hartowanego.

FAQ

Ile biorą za montaż drzwi?

Koszt montażu drzwi wewnętrznych mieści się zwykle w granicach 280-500 zł. Za usługę montażu drzwi wejściowych zapłacimy 580-1250 zł w zależności od stopnia złożoności prac oraz rodzaju drzwi.

Ile kosztuje wstawienie drzwi z obróbką?

W zależności od rodzaju drzwi za montaż zapłacimy 280-330 zł za drzwi jednoskrzydłowe, a 430-540 zł za dwuskrzydłowe lub szklane. Jeśli natomiast wybierzemy drzwi przesuwne chowane w kasecie koszt montażu wynosi 600-750 zł.

Ile kosztuje demontaż starych drzwi?

Demontaż starej ościeżnicy kosztuje 85-140 zł. Kosztu utylizacji starych drzwi wynosi 45-70 zł. 

Ile czasu trwa wymiana drzwi wejściowych?

Wymiana drzwi wejściowych zajmuje profesjonalistom ok. 2-4 godziny w przypadku mieszkań w bloku. W domach wolnostojących czas może być dłuższy, zwłaszcza w przypadku trudnych warunków atmosferycznych.