Cennik rolet kasetowych – porady i ceny

Wydawać by się mogło, że wybór odpowiednich rolet zewnętrznych nie jest niczym trudnym. Tymczasem aby dokonać satysfakcjonującego zakupu, warto wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne ich rodzaje. Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się rolety kasetowe. Posiadają one dwie prowadnice, które zakrywają brzegi materiału. Dzięki temu chronione są przed zniszczeniem. Ile kosztują rolety kasetowe?

Spis treści

Rolety kasetowe cena w 2023

Roleta kasetowa o wymiarach 40×100 cm w kasecie z aluminium to koszt 150 – 180 zł/szt. koszt zależny jest także od rodzaju i stopnia zaciemnienia materiału. Za taka samą roletę w kasecie PCV zapłacimy od 70 – 105 zł /szt. Jak łatwo policzyć, montaż czterech sztuk rolet będzie kosztował nas od 350 – 420 zł.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety kasetowe?

Rolety kasetowe w ostatnich miesiącach cieszą się ogromną popularnością. Warto pamiętać o tym, że najlepiej kupić je w sprawdzonym sklepie z roletami, gdzie sprzedawca pomoże w wyborze odpowiedniego modelu.

Do głównych zalet rolet kasetowych należy szeroki wybór wzorów i kolorów. Dzięki temu miłośnicy aranżacji wnętrz mają w czym wybierać. Tak duża różnorodność pozwala dopasować kolor rolety do mebli czy też ścian w pomieszczeniu.

Oczywiście, rolety kasetowe cieszą się tak dużą popularnością nie tylko ze względu na swój estetyczny wygląd. są one bardzo praktyczne i pozwalają uchronić wnętrza od nadmiernego nasłonecznienia. Jest to szczególnie pożądane zwłaszcza latem, kiedy funkcjonalne rolety pozwalają na obniżenie temperatury w pomieszczeniu nawet o kilka stopni.

Rolety kasetowe zapewniają domownikom tak potrzebną prywatność, a jednocześnie skutecznie wygłuszają dźwięki dobiegające z ulicy.

Zastanawiając się nad sposobem montażu rolet kasetowych, warto rozważyć metodę bezinwazyjną, która nie wymaga wiercenia otworów w ramach okiennych.

FAQ

Jakie rolety w kasecie?

Rolety z kasetą doskonale sprawdzają się w przypadku okien dachowych, a dzięki sztywnym prowadnicom prezentują się naprawdę estetycznie. Kasety rolet wykonane są zazwyczaj z estetycznego materiału PCV bądź też aluminium.

Co to są rolety bezinwazyjne?

Bezinwazyjne rolety kasetowe montuje się na ruchomej części okna. Nie trzeba wykonywać żadnych otworów w konstrukcji okna, co mogłoby doprowadzić do utraty gwarancji na nie. Rolety bezinwazyjne montuje się na dwa sposoby – przykleja do okien, bądź też montuje na specjalnych haczykach.

Co to są rolety termoizolacyjne?

Rolety termoizolacyjne pozwalają na odbicie nawet 90% światła słonecznego. Jest to możliwe dzięki jednostronnej srebrnej powłoce. Pozwala to skutecznie chronić pomieszczenie przed upałem, co znacznie przekłada się na komfort domowników w porze letniej.

Czy można wymienić rolety w kasecie?

Rolety w kasecie da się wymienić bez większego problemu. Wystarczy usunąć obie boczne osłony rolety, a następnie zdjąć łańcuszek i wyciągnąć  zwiniętą roletę. W to miejsce wystarczy włożyć nowy materiał.

Jak usunąć pozostałości po odklejonej rolecie?

Jeśli na listwach okiennych po starej rolecie pozostały nieestetyczne ślady po kleju, w celu ich usunięcia najlepiej użyć benzyny ekstrakcyjnej. Wystarczy nasączyć nią delikatnie gąbkę i pocierać zabrudzone miejsce.