Cennik rolet kasetowych – porady i ceny

Wydawać by się mogło, że wybór odpowiednich rolet zewnętrznych nie jest niczym trudnym. Tymczasem aby dokonać satysfakcjonującego zakupu, warto wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne ich rodzaje. Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się rolety kasetowe. Posiadają one dwie prowadnice, które zakrywają brzegi materiału. Dzięki temu chronione są przed zniszczeniem. Ile kosztują rolety kasetowe?

Spis treści

Rolety kasetowe cena w 2023

Roleta kasetowa o wymiarach 40×100 cm w kasecie z aluminium to koszt 150 – 180 zł/szt. koszt zależny jest także od rodzaju i stopnia zaciemnienia materiału. Za taka samą roletę w kasecie PCV zapłacimy od 70 – 105 zł /szt. Jak łatwo policzyć, montaż czterech sztuk rolet będzie kosztował nas od 350 – 420 zł.

Najniższy, średni i najwyższy koszt za roletę kasetową o wymiarach 40×100 cm w kasecie z aluminium odnotowany w Polsce

Netto (zł)Brutto (zł)
Najniższy150184.5
Średni165202.95
Najwyższy180221.4

Ile kosztuje roleta kasetowa o wymiarach 40×100 cm w kasecie z aluminium w największych miastach w Polsce

MiastoCena Netto (zł)Cena Brutto (zł)
Białystok160196.8
Bydgoszcz165202.95
Gdańsk175215.25
Gorzów Wielkopolski152187.16
Katowice180221.4
Kielce160196.8
Kraków175215.25
Lublin155190.65
Łódź170209.1
Olsztyn160196.8
Opole155190.65
Poznań175215.25
Rzeszów155190.65
Szczecin170209.1
Toruń165202.95
Wrocław175215.25
Warszawa180221.4
Zielona Góra152187.16

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za roletę kasetową o wymiarach 40×100 cm w kasecie z aluminium na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces montażu rolet kasetowych krok po kroku?

  • Zaczynamy od dokładnego zmierzenia okna. Wymiary są niezbędne do wyboru odpowiedniej wielkości rolet kasetowych.
  • Po dokonaniu pomiarów, następuje zakup rolet kasetowych. Pamiętaj, by roleta była nieco szersza i dłuższa od wnęki, dla zapewnienia pełnego zasłonięcia.
  • Następnie, przygotowujesz miejsce montażu. Rolety kasetowe montuje się zazwyczaj bezpośrednio w ramie okna.
  • Czwartym krokiem jest zamocowanie uchwytów do ramy okna. Używając wiertarki, przykręć uchwyty w odpowiednich miejscach na ramie okna.
  • Po zamocowaniu uchwytów, roletę kasetową umieszcza się w uchwytach. Rolety te zazwyczaj mają specjalne zaczepy, które wpina się w uchwyty.
  • Kolejnym krokiem jest zainstalowanie mechanizmu sterującego. W przypadku rolet kasetowych, zazwyczaj jest to łańcuch lub sznurek. Postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez producenta.
  • Ostatni krok to sprawdzenie działania rolety. Upewnij się, że roleta swobodnie się porusza i że jest prawidłowo zasłonięta.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety kasetowe?

Rolety kasetowe w ostatnich miesiącach cieszą się ogromną popularnością. Warto pamiętać o tym, że najlepiej kupić je w sprawdzonym sklepie z roletami, gdzie sprzedawca pomoże w wyborze odpowiedniego modelu.

Do głównych zalet rolet kasetowych należy szeroki wybór wzorów i kolorów. Dzięki temu miłośnicy aranżacji wnętrz mają w czym wybierać. Tak duża różnorodność pozwala dopasować kolor rolety do mebli czy też ścian w pomieszczeniu.

Oczywiście, rolety kasetowe cieszą się tak dużą popularnością nie tylko ze względu na swój estetyczny wygląd. są one bardzo praktyczne i pozwalają uchronić wnętrza od nadmiernego nasłonecznienia. Jest to szczególnie pożądane zwłaszcza latem, kiedy funkcjonalne rolety pozwalają na obniżenie temperatury w pomieszczeniu nawet o kilka stopni.

Rolety kasetowe zapewniają domownikom tak potrzebną prywatność, a jednocześnie skutecznie wygłuszają dźwięki dobiegające z ulicy.

Zastanawiając się nad sposobem montażu rolet kasetowych, warto rozważyć metodę bezinwazyjną, która nie wymaga wiercenia otworów w ramach okiennych.

FAQ

Jakie rolety w kasecie?

Rolety z kasetą doskonale sprawdzają się w przypadku okien dachowych, a dzięki sztywnym prowadnicom prezentują się naprawdę estetycznie. Kasety rolet wykonane są zazwyczaj z estetycznego materiału PCV bądź też aluminium.

Co to są rolety bezinwazyjne?

Bezinwazyjne rolety kasetowe montuje się na ruchomej części okna. Nie trzeba wykonywać żadnych otworów w konstrukcji okna, co mogłoby doprowadzić do utraty gwarancji na nie. Rolety bezinwazyjne montuje się na dwa sposoby – przykleja do okien, bądź też montuje na specjalnych haczykach.

Co to są rolety termoizolacyjne?

Rolety termoizolacyjne pozwalają na odbicie nawet 90% światła słonecznego. Jest to możliwe dzięki jednostronnej srebrnej powłoce. Pozwala to skutecznie chronić pomieszczenie przed upałem, co znacznie przekłada się na komfort domowników w porze letniej.

Czy można wymienić rolety w kasecie?

Rolety w kasecie da się wymienić bez większego problemu. Wystarczy usunąć obie boczne osłony rolety, a następnie zdjąć łańcuszek i wyciągnąć  zwiniętą roletę. W to miejsce wystarczy włożyć nowy materiał.

Jak usunąć pozostałości po odklejonej rolecie?

Jeśli na listwach okiennych po starej rolecie pozostały nieestetyczne ślady po kleju, w celu ich usunięcia najlepiej użyć benzyny ekstrakcyjnej. Wystarczy nasączyć nią delikatnie gąbkę i pocierać zabrudzone miejsce.