Cennik rolet na okna dachowe – zalety, porady, ceny

Rolety dachowe czynią korzystanie z użytkowego poddasza znacznie wygodniejszym. Trzeba pamiętać o tym, że najwyższe partie budynku zazwyczaj są narażone na duże nasłonecznienie, które potrafi być wysoce uciążliwe. Dlatego warto zaopatrzyć się w rolety dachowe, które w znacznym stopniu ograniczają dostęp promieni słonecznych. Są one elementem nie tylko funkcjonalnym, ale również ozdobnym, pozwalającym na estetyczne wykończenie wnętrz. Ile kosztują rolety na okna dachowe?

Spis treści

Rolety na okna dachowe cena w 2023

Chcąc zamontować rolety na oknach dachowych zapłacimy  280 – 360 zł za sztukę. Cena dotyczy rolety o wymiarach 77,5 x 116 cm. Założenie rolet na trzech oknach na poddaszu będzie nas więc kosztować 750 – 960 zł.

Najniższy, średni i najwyższy koszt za montaż rolet na oknach dachowych odnotowany w Polsce

Netto (zł)Brutto (zł)
Najniższy280344.4
Średni320393.6
Najwyższy360442.8

Ile kosztuje montaż rolet na oknach dachowych w największych miastach w Polsce

MiastoCena Netto (zł)Cena Brutto (zł)
Białystok300369
Bydgoszcz315387.45
Gdańsk350430.5
Gorzów Wielkopolski285350.55
Katowice360442.8
Kielce305375.15
Kraków355436.65
Lublin290356.7
Łódź330405.9
Olsztyn300369
Opole290356.7
Poznań345424.35
Rzeszów295362.85
Szczecin335411.95
Toruń315387.45
Wrocław340418.2
Warszawa360442.8
Zielona Góra285350.55

Ceny przedstawione w tabeli są szacunkowymi kosztami za montaż rolet na oknach dachowych na podstawie ofert znalezionych w internecie. Nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego. Mogą one różnić się w zależności od wielu czynników takich jak lokalne warunki rynkowe.

Jak wygląda proces montażu rolet na oknach dachowych krok po kroku?

  • Zacznij od dokładnego zmierzenia okna dachowego. Wymiary okna będą niezbędne do dobrania odpowiednich rolet.
  • Po pomiarach, zakup odpowiednie rolety do okien dachowych. Rolety te zazwyczaj są specjalnie zaprojektowane do tego typu okien.
  • Po zakupie rolet, przygotuj miejsce montażu. Zazwyczaj rolety do okien dachowych montuje się bezpośrednio w ramie okna.
  • Następnie, przykręć uchwyty do ramy okna. Używając wiertarki, przykręć uchwyty w odpowiednim miejscu na ramie okna.
  • Kolejnym krokiem jest umieszczenie rolety w uchwytach. Rolety do okien dachowych zwykle mają specjalne zaczepy, które wpina się w uchwyty.
  • Po zamocowaniu rolety, należy zainstalować mechanizm sterujący. W przypadku okien dachowych, zwykle jest to łańcuch lub sznurek. Instrukcje dotyczące instalacji powinny być dostarczone przez producenta rolet.
  • Ostatnim krokiem jest sprawdzenie działania rolety. Upewnij się, że roleta swobodnie się porusza i że jest prawidłowo zasłonięta.

Jakie są zalety rolet na okna dachowe?

W przypadku okien dachowych bardzo ważna jest możliwość regulacji ilości wpadającego do wnętrza światła. Ze względu na kąt nachylenia dachu okien dachowych nie można ich zasłonić firanami, kotarami czy zasłonami. Stąd też rolety do okien dachowych są doskonałym rozwiązaniem, ponieważ ich budowa została doskonale dopasowana do pochyłej konstrukcji okna.

Śmiało można więc powiedzieć, że rolety dachowe zapewniają domownikom komfortowe warunki do pracy, relaksu czy też snu. Dostępne są w bogatej palecie barw i wymiarów, co sprawia, że każdy klient będzie w stanie znaleźć dla siebie idealnie dopasowane rolety.

Osoby, które planują zastosowanie rolet na okna dachowe, powinny zwrócić na to uwagę już przy zakupie i montażu samych okien. Pozwoli to uniknąć problemów związanych z montażem rolet dachowych.

FAQ

Jak zasłonić okna dachowe?

Jeśli chodzi o zasłanianie okien dachowych, do wyboru pozostaje kilka rozwiązań. Mowa między innymi o roletach zewnętrznych, roletach wewnętrznych, plisach dachowych oraz żaluzjach. Każdy z tych sposobów pozwala na skuteczne zasłanianie okien dachowych i ogranicza ilość wpadających do pomieszczeń promieni słonecznych

Jak dobrać rolety do okna dachowego?

Aby we właściwy sposób określić rozmiar rolety okiennej należy zapoznać się z dokładnymi wymiarami okna dachowego. Określone są one na tabliczce znamionowej umieszczonej na ramie okna przez producenta.

Jaki kolor rolet dachowych?

 Jeśli rolety dachowe mają wisieć w pomieszczeniu, które nagrzewa się bardzo mocno, najlepiej wybrać jest nieprzejrzyste, jasne tkaniny o wysokiej gramaturze. W przypadku rolet na okna dachowe do sypialni lepiej sprawdzą się ciężkie, ciemne materiały, pozwalające na skuteczne zaciemnienie pomieszczenia.

Co na okno dachowe zamiast rolety?

 Osoby, które nie chcą montować rolet na swoich oknach dachowych, mogą zdecydować się na  praktyczne żaluzje bądź też rolety rzymskie, które są bardzo dekoracyjnym rozwiązaniem.