Cennik układania płytek w karo – zalety, porady, ceny

Wiele osób będących w trakcie wykańczania pomieszczenia, bądź też planujących remont, zastanawia się, w jaki sposób ułożyć płytki. Można robić to w różny sposób, dlatego warto zapoznać się z przykładowymi aranżacjami, by określić, w którym kierunku chce się pójść. Ostatnimi czasy bardzo modne są płytki ułożone w karo, które gwarantują niesamowity efekt dekoracyjny. Ile kosztuje układanie płytek w karo?

Spis treści

Układanie płytek w karo cena w 2023

Szacunkowy koszt układania płytek w karo to średnio 165 – 215 zł/m2 brutto. Oznacza to, że za położenie płytek w pomieszczeniu o powierzchni 25 m kwadratowych musimy zapłacić od 4125 zł do 5375 zł.

Jakie są zalety układania płytek w karo?

 Odrobina szaleństwa, jakim niewątpliwie jest ułożenie płytek w karo, może przynieść naprawdę interesujący efekt wizualny. Trzeba jednak przygotować się na to, że  zużycie płytek może wzrosnąć nawet o 15% w stosunku do tradycyjnego ułożenia. Oto dlaczego warto zdecydować się na  ułożenie płytek w karo:

  • ten sposób ułożenia płytek optycznie powiększy niewielkie pomieszczenia
  • płytki w karo mogą ukryć ewentualne krzywizny ścian
  • doskonale prezentują się w pomieszczeniach o nieregularnych kształtach

Warto jedynie pamiętać o tym, że ułożenie płytek w karo wymaga ogromnej staranności i precyzji. Wybrane płytki koniecznie muszą być także w kwadratowym kształcie – każdy inny kształt automatycznie dyskwalifikuje tę metodę układania płytek.

FAQ

Jak układać płytki w karo?

 Płytki w karo powinny być ułożone w ten sposób, by siatka fug ustawiona była w stosunku do ścian pomieszczenia pod kątem 45 stopni.

Kiedy płytki w karo?

 Płytki karo korzystnie prezentują się w przypadku pomieszczeń o nieprostopadłych kątach oraz nieregularnych kształtach. Pozwala to na wizualną likwidację różnic w ścianach, które nie są równoległe.

Jak układać płytki na podłodze- w karo czy prosto?

 W pomieszczeniach o kształcie prostokąta bądź też kwadratu płytki najlepiej kleić jest prosto. Układ równoległy do ścian bocznych prezentuje się w ich przypadku najlepiej.

Jak przenosić płytki wielkoformatowe?

By móc wygodnie przenosić płytki wielkoformatowe trzeba wyposażyć się w specjalne przyssawki z pompką. Mocuje się je do płytek w wybranych miejscach, w zależności od potrzeb użytkownika. Posiadają one komfortowe uchwyty umożliwiające przenoszenie płytek.

Czy strzałki na płytkach mają znaczenie?

Strzałki kierunkowe umiejscowione na płytkach wskazują kierunek przebiegu wzoru. Należy układać je w ten sposób, aby strzałki były skierowane grotami w jedną stronę. Położenie płytek kierunkowych w przypadkowy sposób może sprawić, że będą prezentować się wyjątkowo niekorzystnie.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy układaniu płytek?

 Przed montażem płytek należy dokonać przeglądu całe zamówionej partii i sprawdzić jakość, odcień i wymiar, porównując płytki z różnych opakowań. Zdarza się bowiem, że nawet płytki pochodzące z tej samej partii potrafią nieznacznie różnić się odcieniem.