Cennik spawania furtek

Niezbędnym elementem niemal każdej nieruchomości, która jest ogrodzona i chroniona przed dostępem osób trzecich, jest furtka. Jest to element łączący dany teren z jego otoczeniem, służący jako przejście i usytuowany najczęściej w sąsiedztwie bramy. Furtka ogrodzeniowa, podobnie jak brama, pełni również funkcję ozdobną i powinna współgrać z projektem otoczenia. Ze względu na funkcje, jakie spełnia furtka, w procesie jej produkcji wykorzystywane jest spawanie, dla zapewnienia trwałości konstrukcji. Ile kosztuje spawanie furtek?

Spawanie furtek cena w 2023

Spawanie furtki przez profesjonalną firmę, to koszt na poziomie 439-679 zł/szt. Cena ta, dotyczy usługi spawania furtki, o standardowym stopniu zaawansowania projektu. Kwota ta, nie uwzględnia kosztów zakupu materiałów, niezbędnych do wykonania furtki.

Jakie są rodzaje furtek?

Przed podjęciem decyzji o wyborze furtki, powinniśmy znać jej charakterystykę oraz podstawowy podział tego elementu ogrodzenia.

Materiał wykonania:

  • drewniane – ten rodzaj furtki nie jest najlepszy, pod względem właściwości ochronnych. Istnieją również zastrzeżenia, co do odporności takich furtek na warunki pogodowe, natomiast odpowiednia impregnacja, rozwiązuje ten problem.
  • metalowe – furtki metalowe cieszą się większą popularnością, głównie ze względu na większą wytrzymałość i ochronę przed włamaniem. Produkowane są we wszelkich kształtach i rozmiarach, co umożliwia łatwe dopasowanie furtki do swojego projektu.

Wygląd:

  • siatkowe – często stosowane razem z ogrodzeniami z siatki plecionej, są proste i uniwersalne. Ze względu na relatywnie niską cenę, najczęściej używa się ich tam, gdzie główną rolę grają koszty inwestycji.
  • panelowe – zazwyczaj stosowane razem z ogrodzeniem panelowym, o takim samym wzorze. Dodatkowo często są cynkowane i malowane, w celach estetycznych.
  • palisadowe – coraz częściej wybierane w nowoczesnych projektach. Ich główną cechą jest konstrukcja z prętów i paneli, która dzięki niewielkim szczelinom między elementami, zapewnia prywatność.
  • ogrodowe – furtki ogrodowe oprócz standardowych funkcji, posiadają stylowy wygląd i dzięki ich dekoracyjności, są integralną częścią wizualną ogrodu.

FAQ

Ile kosztuje godzina spawania TIG?

Średnie wynagrodzenie spawacza TIG, za godzinę pracy wynosi 26 zł netto. W przypadku osób o małym doświadczeniu stawka ta, wynosić może około 16 zł netto. Godzinna praca, doświadczonego spawacza to koszt nawet 35 zł netto.

Jaki spawacz zarabia najwięcej?

Średnie zarobki spawaczy oscylują na poziomie 3000-3500 zł netto. Natomiast w przypadku spawaczy podwodnych, których zatrudnia się dużo rzadziej, zarobki mogą osiągać kwoty w granicach 9000-11000 zł netto i jest to najlepiej opłacany rodzaj spawacza.

Ile zarabia dobry spawacz?

Dobry spawacz, to taki, który posiada odpowiednie kwalifikacje, wiedzę oraz doświadczenie. Wynagrodzenie spawacza, który jest specjalistą w swojej dziedzinie, to kwoty na poziomie 4000-5000 zł netto.