Cennik stiuku weneckiego – rodzaje, ceny, porady

Stiuk wenecki to sposób wykończenia ścian, który coraz częściej pojawia się nie tylko w hotelowych wnętrzach, restauracjach i ekskluzywnych apartamentach. Decyduje się na niego coraz większa liczba właścicieli mieszkań i domów, którzy chcą cieszyć swoje oczy niepowtarzalnymi, dekoracyjnymi ścianami. Na rynku dostępne są specjalne farby strukturalne oraz gotowe masy stiukowe, które pozwalają wykończyć ściany na różne sposoby. Ile kosztuje stiuk wenecki?

Stiuk wenecki cena w 2023

Za wykonanie stiuku weneckiego obecnie zapłacimy 250 – 330 zł/m2. Oznacza to, że pokrycie stiukiem ścian o powierzchni 20 m2 to wydatek rzędu 5000 – 6600 zł.

Jakie są rodzaje stiuków weneckich?

 Ściana wykończona stiukiem prezentuje się naprawdę niepowtarzalnie, dodaje wnętrzu głębi i przykuwa wzrok już od momentu wejścia do pomieszczenia. Powierzchnia fantastycznie odbija światło, zachwycając delikatnym, satynowym połyskiem.

Oto najpopularniejsze rodzaje stiuków:

  •  stiuk wenecki – jest to takie wykończenie ścian, które ma imitować wygląd polerowanego marmuru. Powierzchnia ozdobiona przy pomocy tej techniki powinna być lśniąca i gładka. Stiuk wenecki najlepiej prezentuje się w dużych, urządzonych na styl pałacowy, wnętrzach.
  •  stiuk klasyczny – jest to sposób wykończenia ściany przy pomocy mas wapiennych bazujących na metodzie sporządzania tynków dekoracyjnych. Jest to bardzo pojemny termin, który odnosi się do mnóstwa technik.
  •  stiuk perłowy – jest to nazwa, którą stosuje się w odniesieniu do masy akrylowej z perłowym wypełnieniem. Zastosowanie tego produktu umożliwia stworzenie na ścianie delikatnie połyskującej powłoki charakteryzującej się przyjemnym, świetlistym refleksem.

FAQ

Czy stiuk wenecki nadaje się na kominek?

 W celu zastosowania stiuku weneckiego na kominku trzeba kupić grunt akrylowy, który posłuży do odpowiedniego przygotowania powierzchni. Warto zaopatrzyć się również w tynk wenecki będący dekoracyjną strukturą umożliwiającą osiągnięcie pożądanego efektu.

Czy stiuk wenecki nadaje się do łazienki?

 Stiuk wenecki to produkt, który charakteryzuje się dużą tolerancją wilgoci. jest więc doskonałym rozwiązaniem do dekoracji łazienki, która może zyskać dzięki niemu naprawdę  imponujący wygląd.

Czym polerować stiuk wenecki?

 Po nałożeniu produktu na ścianę koniecznie trzeba wypolerować go przy pomocy polerki samochodowej bądź też miękkiego materiału. Dzięki temu produkt przez długie lata będzie prezentował się naprawdę olśniewająco.

Czy stiuk można malować zwykłą farbą?

 Pomalowanie stiuku weneckiego zwykłą farbą o właściwościach kryjących pozwala na zachowanie jego niepowtarzalnej struktury, a jednocześnie zupełnie odmienia wygląd ściany.

Jak usunąć stiuk wenecki?

W celu pozbycia się stiuku weneckiego wystarczy zmatowić ścianę papierem ściernym, a następnie nałożyć na nią mydło malarskie. Kolejnym etapem jest usunięcie zmiękczonego stiuku skrobakiem malarskim i umycie ściany czystą wodą. Na końcu wystarczy uzupełnić ewentualne ubytki.