Ile kosztuje sprzątanie w biurze?

Przestrzeń biurowa powinna być każdego dnia czysta i uporządkowana. Jeśli biuro będzie zaniedbane to pracownicy oraz współpracownicy będą mieli większe trudności z funkcjonowaniem oraz efektywnym wykonywaniem swoich obowiązków zawodowych. Ponadto w biurze bardzo często przyjmuje się różnych potencjalnych klientów lub kontrahentów, przed którymi warto zrobić dobre wrażenie. Dlatego też świetnym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Ile kosztuje sprzątanie w biurze?

Spis treści

Sprzątanie w biurze cena w 2023

Za kompleksowe sprzątnięcie biura o powierzchni nieprzekraczającej 100 m², które nie powinno trwać dłużej niż 2 godziny trzeba zapłacić około 300 – 400 zł. Sprzątanie większego biura, lecz nie przekraczającego 200 m² może zająć do 4 godzin i kosztuje około 500 – 650 zł. Sprzątanie większych biur o powierzchni ponad 200 m² wymaga większej pracy, liczniejszej ekipy oraz wyższych kosztów wynoszących od 700 – 1300 zł.

Jakie czynności oznacza usługa sprzątania w biurze?

Na kompleksowe sprzątanie w biurze składa się wiele poszczególnych prac i czynności. Decydując się na usługi profesjonalnej firmy sprzątającej warto mieć świadomość, jakich efektów można się spodziewać.

  • Podstawowe sprzątanie – codzienne lub regularne sprzątanie polegające na wyczyszczeniu toalet, odkurzeniu i umyciu podłóg, oczyszczeniu pomieszczeń socjalnych. Usługa zawiera również wymianę worków na śmieci, wytarcie kurzy z powierzchni biurowych oraz uzupełnienie na przykład pojemników na mydło w łazienkach.
  • Nagłe sytuacje – czasem potrzebna jest dodatkowa usługa w nagłej sytuacji, jak na przykład organizacja dużej konferencji w firmie lub awaria sieci wodociągowej. W takich przypadkach usługę należy indywidualnie skonsultować i ustalić dokładny zakres prac.
  • Prace cykliczne – niektóre prace powinny być wykonywane z odpowiednią częstotliwością. Między innymi mycie dużych okien w biurze i pranie wykładzin na podłogach nie musi odbywać się codziennie. Prace cykliczne warto zlecić raz na kilka tygodni ze względu na codzienne użytkowanie przestrzeni biurowej.
  • Środki chemiczne – decydując się na profesjonalną firmę sprzątającą można być spokojnym o specjalne środki chemiczne. To osoby zajmujące się sprzątaniem zapewnią dostęp do odpowiednich produktów i sprzętów w ramach wykonania płatnej usługi.

FAQ

Ile za godzinę sprzątania biura w 2023?

Godzina sprzątania w biurze kosztuje około 150 – 200 zł. Najczęściej jednak cena usługi określana jest na podstawie powierzchni biura. Za dwugodzinne sprzątanie w biurze o powierzchni 100 m² cena wyniesie w graniach 300 – 400 zł.

Co należy do obowiązków sprzątaczki?

Osoba lub ekipa zajmująca się codziennym sprzątaniem w burze musi przede wszystkim odkurzyć i umyć wszystkie podłogi, zadbać o przestrzeń w pomieszczeniach socjalnych i łazienkach, a także zetrzeć kurze z powierzchni i uzupełnić braki środków do higieny w łazience, takich jak mydło do rąk lub papier toaletowy i chusteczki.