Ile kosztuje wypożyczenie kontenera na gruz?

Odpady w postaci gruzu powstają na placach budowy, podczas rozbiórek i remontów. Aby pozbyć się ich za jednym razem w wygodny, bezpieczny i odpowiedni sposób należy wypożyczyć kontener na gruz. Po wyrzuceniu wszystkich odpadów takich jak resztki gruzu, kafelki i kawałki pustaków do kontenera, zostanie on odebrany przez profesjonalną ekipę i zabrany w odpowiednie miejsce. Odpadów tego rodzaju nie wolno wyrzucać do śmieci zmieszanych, a wywiezione w kontenerze mogą być poddane recyklingowi. Ile kosztuje wypożyczenie kontenera na gruz?

Spis treści

Wypożyczenie kontenera na gruz cena w 2023

Za wypożyczenie kontenera na gruz z natychmiastowym załadunkiem i wywozem trzeba zapłacić około 200 – 250 zł/m³. Za wypożyczenie kontenera na gruz o pojemności do 5 m³ i pozostawienie go na kilka dni cena wyniesie w granicach 450 – 700 zł. Za większy kontener o pojemności do 7 m³ postawiony na kilka dni będzie trzeba zapłacić kwotę rzędu 550 – 850 zł. Wydłużenie czasu wypożyczenia każdego z kontenerów kosztuje około 50 – 70 zł/dzień. 

Jakie są rodzaje kontenerów na gruz?

Wybierając rodzaj kontenera na gruz należy określić swoje zapotrzebowanie. Kontenery mogą mieć zróżnicowaną pojemność oraz konstrukcję. 

  • Mulda gruzowa – kontenery o najmniejszej pojemności, która nie przekracza 7 m³. Kontenery posiadają przekrój trapezu, są otwarte, a górna krawędź krótszych boków jest znacznie obniżona. Taka konstrukcja kontenera ułatwia nawet ręczne wyrzucanie odpadów.
  • Otwarty kontener – kontenery posiadające bryłę prostopadłościanu, które również nie mają pojemności większej niż 7 m³. Do kontenera otwartego można nawet wejść przez specjalne drzwiczki, dzięki czemu nie ma potrzeby przerzucania górą ciężkich lub dużych odpadów.
  • Zamknięty kontener – wewnątrz znajdują się osobne przegrody, a cały kontener pozostaje zamknięty. Dzięki temu odpady nie są widoczne po umieszczeniu w zbiorniku i nie stanowią żadnego zagrożenia dla otoczenia. 
  • Kontener gruzowy – kontener gruzowy niski posiada pojemność od 5 – 18 m³. Z kolei kontener gruzowy duży jest otwarty i ma pojemność od 16 – 40 m³.
  • Kontener z otwieraną burtą – zbiornik posiada specjalnie otwieraną boczną burtę, dzięki której można wyrzucić nawet wielkogabarytowe odpady w postaci mebli, drzwi, ram okiennych i innych.

FAQ

Ile kosztuje postawienie kontenera na gruz?

Za wypożyczenie kontenera na gruz o pojemności do 5 m³ i pozostawienie go na kilka dni cena wyniesie w granicach 450 – 700 zł. Za większy kontener o pojemności do 7 m³ postawiony na kilka dni będzie trzeba zapłacić kwotę rzędu 550 – 850 zł. Każdy kolejny dzień to koszt 50 – 70 zł.

Jak tanio pozbyć się gruzu?

Jako osoba prywatna można za darmo pozbyć się gruzu poprzez wywóz do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). W przypadku dużej ilości odpadów najlepiej zdecydować się na wypożyczenie specjalnego kontenera na gruz, który zostanie następnie wywieziony przez specjalną firmę.

Co można wrzucić do kontenera na gruz?

Do specjalnego wypożyczonego kontenera na gruz można wyrzucić wszelkie odpady po pracach remontowo-budowlanych. Mogą to być między innymi kawałki bloczków, cegieł, połamane kafelki, stare meble, okna lub drzwi oraz wiele innych tego typu odpadów.

Jak wynieść gruz z mieszkania?

W przypadku konieczności pozbycia się gruzu z mieszkania na wysokim piętrze najlepiej skorzystać ze specjalnego zsypu prowadzącego prosto do kontenera ustawionego pod blokiem w bezpiecznym i odpowiednim do tego miejscu.