Cennik wynajmu kontenerów na odpady budowlane – rodzaje, porady, cennik

Podczas różnego rodzaju prac budowlanych, pojawia się problem nadmiernej ilości odpadów, które powstają wskutek naszych prac. Przed rozpoczęciem wszelkich działań warto zaplanować, co z takimi odpadami zrobimy, gdy uzbiera się ich dostatecznie dużo. Pomocą, służą wyspecjalizowane firmy, które oszczędzą nam czasu i dodatkowej pracy. Ponadto, takie rozwiązanie daje gwarancję, że odpady trafią w odpowiednie miejsce i zostaną zutylizowane zgodnie z przepisami. Ile kosztuje wynajem kontenerów na odpady budowlane?

Spis treści

Wynajem kontenerów na odpady budowlane cena w 2023

Wynajem kontenera o pojemności 6 m3 na zmieszane wszystkie odpady budowlane, to koszt w granicach 690-830 zł. Usługa zawiera, podstawienie kontenera, w określone przez nas miejsce, na czas do 7 dni oraz wywóz takiego kontenera.

Jakie są rodzaje kontenerów na odpady budowlane?

Osoba, która przeprowadza prace budowlane, powinna znać podstawowy podział kontenerów oraz ich zastosowanie ze względu na rozmiar.

  • 1-5 m3 – kontenery tej pojemności, sprawdzają się głównie w miejscach o ograniczonej przestrzeni lub w przypadku przeprowadzania małych prac budowlanych. 
  • 5-10 m3 – kontenery te, są najbardziej popularne w trakcie remontów mieszkań lub różnego rodzaju lokali. Standardowym rozmiarem, który znajdziemy w ofercie wynajmu kontenerów, wielu firm są te o pojemności 7 m3.
  • 10-15 m3 – tej pojemności kontenery, wykorzystywane są w przypadku większych prac budowlanych, takich jak budowa domu, która generuje dużą ilość odpadów.  
  • 30-35 m3 – są to pojemności dużo większe niż standardowe i mają na celu pomieszczenie odpadów wielkogabarytowych. Takie kontenery, stosuje się w trakcie bardzo dużych prac budowlanych.

FAQ

Ile kosztuje kontener na odpady zmieszane?

Usługa wypożyczenia kontenera o pojemności 6 m3, na zmieszane odpady budowlane, to koszt 690-830 zł. Cena ta obejmuje podstawienie przez daną firmę, kontenera we wskazane miejsce oraz odebranie go w czasie do 7 dni. 

Jak pozbyć się odpadów budowlanych?

Decydując się na pozbycie odpadów budowlanych, powstałych wskutek remontu lub innych prac budowlanych, powinniśmy zamówić w tym celu specjalny kontener lub worek. Przy wyborze najlepszego rozwiązania, warto zwrócić uwagę, na ilość odpadów i dobrać odpowiednią pojemność kontenera lub worka.

Co zalicza się do odpadów budowlanych?

Do odpadów budowlanych zaliczamy wszystkie odpady powstające w trakcie prac remontowych, budowlanych czy demontażowych. Należą do nich; gruz, tynki, stolarkę okienną i drzwiową, pokrycia dachowe, materiały instalacyjne i szkło.

Ile m3 ma kontener na śmieci?

Kontenery wynajmowane na odpady budowlane, mają wielkości od 1 do 30 m3 pojemności. Najmniejsze, wykorzystywane są przy małych remontach, średnie służą głównie podczas budowy domu, a największe przy dużych pracach budowlanych.

Ile kosztuje wywóz gruzu?

Wywóz gruzu, w małym kontenerze o pojemności 1,7 m3, to koszt na poziomie 480-560 zł. W przypadku wywozu gruzu w kontenerze o pojemności 2,7 m3, koszt usługi będzie wynosił 520-630 zł. Za wywóz gruzu kontenerze o pojemności 6 m3, zapłacimy 690-830 zł.