Cennik wynajmu rusztowań warszawskich

Jeśli budujesz dom lub planujesz odnowić elewację lub ocieplić budynek, będzie Ci potrzebne rusztowanie. Nie tylko po to, aby dosięgnąć w każde miejsce, ale też po to aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Nie musisz go od razu kupować, możesz wynająć. Ile kosztuje wynajem rusztowań warszawskich?

Spis treści

Wynajem rusztowań warszawskich cena w 2023

Wynajęcie rusztowania warszawskiego to koszt ok. 78 – 100 zł/doba netto. Większość firm zastrzega sobie, że minimalny czas wynajmu ww. rusztowania wynosi minimum jeden tydzień. 

Za 7 dni wynajmu rusztowania warszawskiego zapłacimy ok. 665 zł netto.

Do kosztów należy doliczyć kwotę montażu i demontażu konstrukcji. 

Zalety rusztowania warszawskiego?

Na rynku mamy szereg różnych rusztowań, dlaczego warto zastanowić się nad wyborem warszawskiego? Jakie zalety posiada, które sprawiają, że to właśnie po nie sięgamy najczęściej? 

  • Łatwość montażu – nieskomplikowany proces łączenia modułów sprawi, że bardzo szybko możemy mieć gotowe rusztowanie pod naszym domem,
  • Niska waga – ułatwia montaż, ale też demontaż konstrukcji, 
  • Mobilność – możemy w szybki sposób przemieścić nasze rusztowanie, 
  • Kompaktowość – rusztowanie po złożeniu nie wymaga wynajmu dużego samochodu, 
  • Wielozadaniowość – rusztowanie idealnie sprawdzi się na zewnątrz, ale też wewnątrz

Dodatkowym dużym atutem tego typu rusztowania jest fakt, że można doczepić do niego koła jezdne, co z automatu ogranicza nam proces składania i rozkładania w obrębie np. jednego podwórka. 

FAQ

Czy rusztowanie warszawskie jest bezpieczne?

To konstrukcja, która służy do poziomego poruszania się bez konieczności rozbierania poszczególnych Rusztowanie warszawskie składa się z lekkich elementów, ich konstrukcja jest bardzo prosta w montażu i demontażu, przez to, że jest ono niewielką konstrukcją, jest bardzo stabilne a przy tym bezpieczne. 

Czy rusztowanie warszawskie jest dopuszczone do użytkowania?

Rusztowanie warszawskie jest dopuszczone do użytkowania tylko po wcześniejszym odbiorze przez kierownika budowy, albo osobę przez niego wyznaczoną. Taka osoba musi legitymować się odpowiednimi uprawnieniami.

Czy rusztowanie musi posiadać atest?

Tak. Przed zakupem/wynajmem rusztowania należy sprawdzić czy posiada ono aktualny atest wystawiony przez producenta. Jest to niezbędne w przypadku kontroli oraz daje nam pewność, że praca na danym rusztowaniu jest bezpieczna.  

Co należy sprawdzić podczas codziennej kontroli rusztowania?

Przede wszystkim, czy rusztowanie nie posiada żadnych uszkodzeń oraz odkształceń, czy zostało prawidłowo zakotwione oraz czy nie stykają się z nim jakieś elektryczne przewody.

Czy rusztowanie musi być uziemione?

Każde rusztowanie musi zostać uziemione. Odporność uziemienia mierzona jest prądem przemiennym 50 HZ, nie powinna przekraczać 10 Ohm. Ważne! Odległość między uziemieniami nie może być dłuższa niż 12 m.