Cennik montażu drzwi z ościeżnicą

Prawidłowe zamontowanie drzwi wewnętrznych jest istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale także z uwagi na komfort użytkowania. Poprawny montaż drzwi z ościeżnicą zapewnia możliwość ich swobodnego otwierania i zamykania. Dobrze założone drzwi nie powinny się także otwierać i zamykać same, niezależnie od położenia, w jakim je ustawimy. Z tego względu zadanie to należy powierzyć profesjonalistom. Ile kosztuje montaż drzwi z ościeżnicą? 

Spis treści

Montaż drzwi z ościeżnicą cena w 2023 roku

Za montaż drzwi wewnętrznych jednoskrzydłowych z ościeżnicą zapłacimy 250-310 zł w zależności od regionu. Decydując się na drzwi dwuskrzydłowe trzeba liczyć się z kosztem 430-540 zł. W przypadku drzwi zewnętrznych koszt montażu wyniesie od 550 do 625 zł za drzwi jednoskrzydłowe oraz od 780 do 895 zł za dwuskrzydłowe. 

Jakie są rodzaje drzwi z ościeżnicą?

Producenci drzwi dają szeroki wybór wzorów, materiałów, z których zostały wykonane i kolorów. Dzięki temu bez problemu możemy dopasować drzwi do rodzaju wnętrza, jego wystroju i charakteru. Z punktu widzenia funkcjonalności istotny jest podział ze względu na sposób otwierania. Według tego kryterium wyróżniamy:

  • Rozwierane, które są najczęściej wybierane. Wśród nich wyróżniamy drzwi jednoskrzydłowe oraz dwuskrzydłowe. Dodatkowo zamawiając drzwi jednoskrzydłowe, należy określić czy będziemy potrzebować drzwi lewych, czy prawych. 
  • Przesuwne, które najlepiej sprawdzają się w małych ciasnych wnętrzach. W tym przypadku drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe montuje się na prowadnicach. Drzwi po otwarciu zachodzą na ścianę lub chowają się w specjalnej kasecie. 
  • Harmonijkowe, montowane na szynach w górnej części ościeżnicy i składają się w tzw. harmonijkę. Po ich złożeniu zmniejsza się szerokość przejścia między pomieszczeniami. 
  • Wahadłowe, które mogą się otwierać w jedną i drugą stronę. Tego rodzaju rozwiązanie zdecydowanie częściej spotkamy w obiektach usługowych, niż w domach czy mieszkaniach. 

FAQ

Ile za montaż drzwi wewnętrznych z ościeżnicą regulowaną?

Montaż drzwi wewnętrznych z ościeżnicą regulowaną kosztuje około 410-520 zł. 

Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych z obróbką?

Montaż drzwi wewnętrznych jednoskrzydłowych z ościeżnicą kosztuje 250-310 zł, a dwuskrzydłowych 430-540 zł. W przypadku drzwi szklanych cena wyniesie 435-510 zł. Wybierając drzwi chowane w kasecie za montaż zapłacimy ok. 625-685 zł.

Ile kosztują drzwi z ościeżnicą?

W zależności od koloru i rodzaju materiału, z którego zostały wykonane drzwi wewnętrzne z ościeżnica mogą kosztować od 450 zł za drzwi z okładziną drewnopodobną do nawet 5000 zł za drzwi z ościeżnica wykonane z litego drewna. W przypadku drzwi zewnętrznych ceny zaczynają się od 1500 zł za drzwi stalowe do nawet 10000 zł za drzwi wykonane z drewna. 

Ile kosztuje usunięcie futryny?

Koszt usunięcia futryny mieści się w granicach 85-140 zł w zależności od miejscowości. 

Ile kosztuje montaż klamki?

Ceny za montaż klamki wahają się od 120 do 400 zł w zależności od rodzaju klamki i wkładki.