Cennik montażu drzwi zewnętrznych z ościeżnicą

Drzwi zewnętrzne to wizytówka domu. Dopełniają jego wygląd i często odpowiadają za pierwsze wrażenie. Ważne jest jednak, aby były nie tylko ładne, ale też funkcjonalne. Wybierając drzwi zwracamy uwagę na kolor, styl oraz materiał z jakiego zostały wykonane. Dobrze zamontowane drzwi zewnętrzne odpowiadają zarówno komfort użytkowania, jak i za prawidłowe utrzymanie ciepła w domu. Sprawdź ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą. 

Spis treści

Montaż drzwi zewnętrznych z ościeżnicą cena w 2023 roku

W zależności od rodzaju drzwi zewnętrznych za montaż zapłacimy 550-630 zł w przypadku drzwi jednoskrzydłowych oraz 780-900 zł, jeśli planujemy zamontować drzwi dwuskrzydłowe. Za demontaż starych drzwi trzeba doliczyć 230-290 zł, a poszerzenie otworu drzwiowego kosztuje 220-270 zł.

Jakie są rodzaje drzwi zewnętrznych?

Drzwi zewnętrzne możemy podzielić na jedno- i dwuskrzydłowe w zależności od ich budowy i sposobu otwierania. Jako, że drzwi wejściowe pełnią funkcję nie tylko estetyczną, dużo bardziej należy skupić się na podziale ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. To on będzie odpowiadał m.in. za ich trwałość i zdolność izolacji. Według tego kryterium wyróżniamy drzwi:

  • Drewniane – cechują się wysokim poziomem izolacji akustycznej i termicznej. Takie drzwi muszą być jednak dobrze zaimpregnowane i właściwie pielęgnowane ze względu na swoją podatność na warunki atmosferyczne. 
  • Stalowe, których niewątpliwą zaletą jest wysoki stopień odporności na włamanie. 
  • Aluminiowe – sztywne, odporne na warunki atmosferyczne i dobrze izolujące dźwięki. Są jednak podatne na uszkodzenia mechaniczne.
  • Z PVC, które cechują się dobrą izolacją termiczną i akustyczną. Są tanie, lekkie, wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu w czystości. Minusem jest to, że nie da się ich naprawić w przypadku uszkodzenia.
  • Z włókna szklanego – dobrze izolują ciepło i dźwięk, ponadto są lekkie, odporne na uszkodzenia mechaniczne i oddziaływanie pogody. Tego rodzaju drzwi są łatwe w utrzymaniu, ale bardzo drogie.

FAQ

Ile kosztuje wstawienie drzwi z obróbką?

Koszt wstawienia drzwi zewnętrznych bez ościeżnicy wynosi 450-720 zł. Za założenie drzwi zewnętrznych z ościeżnicą zapłacimy 550-1400 zł w zależności od wielkości drzwi i zakresu prac. 

Ile kosztuje montaż ościeżnicy?

Koszt montażu ościeżnicy wynosi ok. 250-540 zł w przypadku drzwi wewnętrznych oraz 550-900 zł za ościeżnicę do drzwi zewnętrznych. Cena wzrośnie, gdy konieczny będzie demontaż dotychczasowej instalacji, czy poszerzenie lub zwężenie otworu drzwiowego.

Ile kosztują drzwi z ościeżnicą?

Za komplet drzwi z ościeżnicą zapłacimy 500-1500 zł – drzwi wewnętrzne oraz 1000-3000 zł – drzwi zewnętrzne. 

Jak prawidłowo zamontować drzwi zewnętrzne?

W zależności od rodzaju ściany drzwi zewnętrzne należy zamontować w połowie grubości muru w ścianach jednowarstwowych, jak najbliżej krawędzi muru w ścianach dwuwarstwowych oraz z w warstwie ocieplenia w przypadku ścian trójwarstwowych.